Metallica Master of puppets amfi ayarı

Jzofe

Hectopat
İnternetten bazı sitelerdeki ayarlar ile tonuna benzetmeye çalışsam bile hala bir şeyler yanlış gibi geliyor daha çok benzemesi için amfi ayarı verebilir misiniz? High, mid, bass ve gain ayarları yeterli.
  • Gitarım: Epiphone slash afd Special 2 les paul.
  • Amfi: Nux mıghty 15.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler en azından daha tuttu ton,fakat hala orjinaline tam benzemiyor zaten tamamen benzeyemezde orjinalinde mesela daha yumuşak çıkıyor ses bunun sebebi orjinalinin les paul ile çalınmaması mı?
Olabilir hocam. Les Paul'un kendine has bir tonu vardır bildiğiniz üzere.
Ek olarak gitarda kullanılan manyetikler, kullanılan ağaç vs. de tona etki eder.
Fakat bana sorarsanız neden birebir aynı değil diye bunun sebebi Şarkının Mix masteringinden kaynaklı diye düşünüyorum.

Olabilir hocam. Les Paul'un kendine has bir tonu vardır bildiğiniz üzere.
Ek olarak gitarda kullanılan manyetikler, kullanılan ağaç vs. de tona etki eder.
Fakat bana sorarsanız neden birebir aynı değil diye bunun sebebi şarkının mix masteringinden kaynaklı diye düşünüyorum.

Haklısınız bir şey daha sormak istiyorum manyetikleri değiştirmek çok fazla tona etki ediyor ve kalitesi artıyor ise değiştirmeli miyim?

Haklısınız bir şey daha sormak istiyorum manyetikleri değiştirmek çok fazla tona etki ediyor ve kalitesi artıyor ise değiştirmeli miyim?
Tabiki de kaliteli bir manyetiğin tona olumlu yönde katkısı olmaktadır fakat şuanda 2 adet kaliteli manyetik almak yerine onun parasını kenara koyup üstüne gitarınızı satarsanız daha iyi bişey alabilirsiniz diye düşünüyorum.
EMG, Dimarzio, Seymour Duncan gibi manyetik üreticileri kaliteli manyetikler üretmektedir aklınızda bulunsun..
Ek olarak Ağır metal soundu istiyorsanız Aktif manyetikli bir gitar sizi tatmin edecektir.
Kullandığınız Epiphone Slash AFD modelinin 2. Elde fiyatları bir hayli tuzlu..
FAKAT! Eğer gitarınızın konforundan vs. memnunsanız güzel bir manyetik upgradesi sizi tatmin edecektir. Ek olarak gitarınızda akort kaçırma gibi sorunlar varsa Akort burgularını da daha iyisiyle değiştirmenizi öneririm.

Bu arada ufak bir düzeltme yapalım şarkının orijinali Explorer kasa ile çalınmıştır. Les Paul kasa hali hazırda sizin kullandığınız kasadır.

Tabiki de kaliteli bir manyetiğin tona olumlu yönde katkısı olmaktadır fakat şuanda 2 adet kaliteli manyetik almak yerine onun parasını kenara koyup üstüne gitarınızı satarsanız daha iyi bişey alabilirsiniz diye düşünüyorum.
EMG, Dimarzio, Seymour Duncan gibi manyetik üreticileri kaliteli manyetikler üretmektedir aklınızda bulunsun..
Ek olarak Ağır metal soundu istiyorsanız Aktif manyetikli bir gitar sizi tatmin edecektir.
Kullandığınız Epiphone Slash AFD modelinin 2. Elde fiyatları bir hayli tuzlu..
FAKAT! Eğer gitarınızın konforundan vs. memnunsanız güzel bir manyetik upgradesi sizi tatmin edecektir. Ek olarak gitarınızda akort kaçırma gibi sorunlar varsa Akort burgularını da daha iyisiyle değiştirmenizi öneririm.

Bu arada ufak bir düzeltme yapalım şarkının orijinali Explorer kasa ile çalınmıştır. Les Paul kasa hali hazırda sizin kullandığınız kasadır.

Gitarın konforundan memnunum bahsettiğiniz markalardan manyetik alırsam kendim evimde takabilecek miyim yoksa işi profesyonelemi bırakmamız lazım.

Son düzenleme:
O gitarın manyetiklerinde bir sorun yok, yüksek çıkışlı manyetikler onlar. Albümlerde duyduğunuz gitar tonunun %80'i filan kabin+mikrofon+EQ ile ilgilidir. Nux Mighty 15 ile alamazsınız o tonu; V30 lazım, SM57 lazım, MD 441 lazım.

Metallica konser tonu almanın en ucuz ve kolay yolu bu: Mercuriall Audio Software

Hetfield'ın amfi ayarları da böyle:

Eğer kayıt tonu istiyorsanız çözüm bu: AmpliTube MESA/Boogie 2

İnternetten bazı sitelerdeki ayarlar ile tonuna benzetmeye çalışsam bile hala bir şeyler yanlış gibi geliyor daha çok benzemesi için amfi ayarı verebilir misiniz? High, mid, bass ve gain ayarları yeterli.
  • Gitarım: Epiphone slash afd Special 2 les paul.
  • Amfi: Nux mıghty 15.

Böyle tarifler ile yola çıkmanıza gerek yok. Tonun birebir aynısına neden ihtiyacınız olsun ki? Duyduğunuz sesler sadece gitar+amfi+manyetik toplamı mı? Kaydedilen sesler üzerinde mix masasında hiç oynamıyor mu? Adamlar yeri geliyor kabindeki mikrofona bile drive veriyor.

Gainli bir amfiyi drive pedalı ile boostlayın, kulağınıza göre bir eq ayarı yapın bitti gitti. Bu kadar basit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı