Metin 2 İçin Sistem Toplama

imja

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bir konuda fikir ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Bilgisayarım çok eskidi yeni bir sistem toplamak veya almak istiyorum. Oynadığım eski bir oyun var Metin 2 birden fazla oyun açıp oynuyoruz bazen 4 tane Metin 2 sayfası açık olabiliyor ve ister istemez bilgisayarımızı epey bir zorluyoruz. Gözüm pek yükseklerde değil ancak ileriye dönük bir sistem dizmek isterim. AMD çoklu çekirdek işlemlerinde intel'den iyi olduğunu vurgulamış birçok sayfa bunun anlamı tam olarak ney bilmiyorum. Ben 15 veya 20 kadar Metin 2 açmak istiyorum sizce işlemci markam ne olmalı? Modeli ile belirtirseniz sevinirim.

Şu an kullanmış olduğum sistem Asus K55VD laptop
işlemci: intel core i5 3230M 2.60GHz
RAM: 6 GB
Ekran kartı: Nvidia Geforce 610M 2 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bütçeniz nedir? Ayrıca AMD birden çok uygulama açıkken çok daha iyi performans verdiği için AMD sistem toplamanız daha iyi olacaktır.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Masaüstü bir sistem istiyorum. Şuanda 12 bin TL birikimim var. Ancak altı veya üstüne çıkma durumum olabilir. Anakarta oyunlarımı kurmak için M2 SSD takılabilsin istiyorum. Şuan kullandığım bilgisayar ayda 1 yada 2 defa anca kapattığımı belirtmek isterim. Yeni sistemde bu tempoya dayanabilecek şekilde olmasını istiyorum. RAM'lerin hızlarından pek anlamıyorum o yüzden bu konuda da yardımınızı istiyorum.

Metin2 tamamen açık dünya ve işlemciye dayalı bir oyun. Buna göre işlemcin ne kadar güçlüyse o kadar çok oyun açabilirsin. Ch1 gibi yerlerde işlemci gücü tüketiliyor ve tekrar tekrar yeni oyun penceresi açtığındada sadece işlemciye yük biniyor. Ekran kartı neredeyse ama neredeyse hiç kullanılmıyor oyunda. Oldukça çok çekirdekli bir bilgisayar bakmaya bak ve işlemci hızı da yüksek olsun.

MD Ryzen 7 2700 Soket AM4 3.2GHz 20MB Önbellek 8 Çekirdek İşlemci
1​
1.669,38 TL​
Gaming Bilgisayar
MSI B450M BAZOOKA V2 AMD B450 Soket AM4 DDR4 3466MHz HDMI DVI Anakart
1​
678,59 TL​
Gaming Bilgisayar
Kingston 16GB (8GBX2) HyperX Predator RGB DDR4 3200MHz CL16 1.35V XMP Ram
1​
878,16 TL​
Gaming Bilgisayar
Sharkoon TG4 RGB USB3.0 4xRGB Fan Temperli Cam ATX Gaming Kasa
1​
380,13 TL​
Gaming Bilgisayar
ASUS Geforce ROG STRIX RTX 2060 6G GAMING 192Bit GDDR6 DX12 Ekran Kartı
1​
3.250,07 TL​
Gaming Bilgisayar
Cooler Master MasterAir MA410P TUF Gaming Edition 120mm RGB Led Fanlı İşlemci Soğutucusu
1​
329,76 TL​
Gaming Bilgisayar
Cooler Master MasterWatt 750W 80 Plus Bronze Yarı Modüler Aktif PFC 120mm Fanlı PSU
1​
599,00 TL​
Gaming Bilgisayar
ADATA 1TB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD (2100MB Okuma / 1400MB Yazma)
1​
1.077,02 TL​
Gaming Bilgisayar
MSI 27" OPTIX MAG271CQR 144HZ 1MS HDMI DP RGB Siyah AH WQHD Curved Gaming Monitör
1​
2.599,00 TL​
Gaming Bilgisayar
Cooler Master CK350 Blue Switch Mekanik RGB TR Gaming Klavye
1​
395,74 TL​
Gaming Bilgisayar
SteelSeries Arctis 3 Oyuncu Kulaklığı 7.1 Siyah 2019 Edition
1​
349,00 TL​
Genel Toplam: 12205.84 TL​

Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA
Hocam fareye hiç karışmadım. İstediğinizi alırsınız. Sistem mis gibi istediğiniz kadar metin2 açın. Her istediğinizi oynayın :)

Metin2 eski bir oyun evet yeni oyunlara pek hakim değilim. Bilgisayarda birde mobil PUBG oynuyorum. Başka eğlencem yok şimdilik. Ancak ilerde nasıl oyunlar çıkar neler gerekir bilemiyoruz. İşlemciye karar versem diğer parçalara sırası ile araştırarak bakmayı düşünüyorum. Ama AMD ile METİN2 oynayan kimseyi tanımıyorum. Malum Youtube'daki pc test videolarında sadece tek oyun açıp FPS değerlerine bakılıyor. Kimse 15 oyun açarak deneme yapmamış sizden yardımlarınızı bekliyorum.
Ahmet122 sizce AMD'nin kendi işlemci soğutucusumu yoksa radyatör tarzı soğutucu almaya gerek varmıdır ?

Abi hiç 12000TL'ni çöpe atma illaki lazım olur bilemezsin işine karışmak gibi olmasında. Taş çatlasın 4000TL'lik bilgisayar fazla fazla yeter şüphen olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı