Metin 2 için sistem toplama

lezza

Hectopat
Bilgisayar alacagım, islemciyi i7 7. nesil bakıyordum. Arkadaşım Ryzen 7 1800'ler daha iyi dedi. Sizce? Genelde Metin 2 falan oynuyorum. FPS'imin cok yuksek olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Metin 2 için bu işlemcilere çıkmaya gerek yok. İlla bu işlemciler olacaksa, Ryzen 7 2700X varken de 1800X'e gerek yok.
Intel alacaksanız 8700K varken, 7. nesle bakmaya gerek yok.
Sistem toplayabilmemiz için de bütçe gerekiyor. Bu şekilde SLI GTX 1080 Ti da önerebiliyoruz.

Metin 2 eski bir oyun. GTX 970 ile güncel oyunları yüksek ayarlarda akıcı (60 FPS) oynayabiliyorken, Metin 2'de şehir içinde ve çok slot olan yerlerde FPS 30 - 20 arasına düşüyor. Bence sadece Metin 2 oynayacaksanız çok bütçe ayırmanıza gerek yok.

Metin 2 için işlemciyi yüksek tutsanız yeterli. Çünkü oyunun ekran kartıyla alakası yok. GTX 1080 Ti'da taksan pazarların kurulu olduğu vs. alanlarda FPS düşüyor.

80 liralık ekran kartıyla bile rahat rahat oynanır bu oyun. Dedikleri gibi şehir içi oyunun kendi problemi. Tek amacınız buysa çok yüksek bir bütçeye gerek yok.

Oyunu aşağılama gibi bir niyetim yok da; çöp kutusuna klavye, mouse, monitör bağlasanız yine Metin 2'de sorun yaşamazsınız. Yaşayacağınız sorun da oyunun kendisinden kaynaklı olan optimizasyon sorunları olur.

Metin2'de ekran kartını pek bir önemi yok tabi milattan önce kalmadıysa. Bende i7 7700K 16GB RAM var 30 tane Metin2 açabiliyorum ama 24 tanesinden sonra windows sapıtmaya başlıyor ama oyunlar sağlam kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı