Metin 2 ve LOL İçin Monitör Dahil Sistem Toplama

Tafabay

Hectopat
Yer
Çanakkale Biga
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Ben yakın zamanda PC toplayacağım. Oynadığım oyunlar Metin2 ve LOL ancak elbette PUBG gibi veya Kingdom Come Deliverance gibi oyunlar da oynamak isteyeceğim.

Bilgisayar bana kafadan 5 yıl sıkıntı çıkarsın istemiyorum. Monitör 1080p ve 75 Hz alacağım (Monitör de değişecek yani). Ekran kartı hariç diğer parçaları düşündüm. İşlemci olarak i5 8400 veya R5 2600 alacağım. Çok fazla oyun oynamadığım için 256 GB M.2 SSD alacağım VS ve bunlar yaklaşık (şu anda) 2800 TL civarı tutuyor. Ekran kartı için en fazla 1800 TL ayırabiliyorum. RX 480 RX 580 (8 GB) ve 1060 (6 GB) arasındayım. Testlere göre RX 580 > 1060 > RX 480 gibi bir durum söz konusu ancak bu durum hakkında emin olamıyorum sonuçta oynadığım oyunlar belli ve PC birkaç yıl kafadan sorun çıkarmasın istiyorum.
Metin2 için RX 580 RX 480 veya 1060? Hangisini önerebilirsiniz? Özellikle oyunu oynayan arkadaş yazarsa memnun kalırım. Herkese iyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir şekilde hata almıyorum ben, bildiğiniz FPS sorunu yaşıyorum sadece. Ekran kartı kullanımı çok düşük oluyor, tam verimli çalışmıyor. Onun dışında kesinlikle hata ve benzeri şeylerle karşılaşmadım. Zaten bu FPS sorunu da sizin de söylediğiniz gibi oyunun motorundan(Eski olmasından) kaynaklı.
Aklıma şöyle bir şey geliyor arkadaşlar ama şuan için dizili olmadığı için sistemim deneyemiyorum. Metin2 oyununun "Config"inde oyun IME'si ve dış IME seçenekleri mevcut. Eskiden bu durum var mıydı hatırlamıyorum ama ekran kartı iyi olduğunda dış IME seçilirse sorunların daha az olabileceğini hatta FPS artışı olabileceğini düşünüyorum. Sistem dizildikten sonra bu soruna bir çözüm bulmaya çalışacağım. Uygun donanım, uygun ayarlar ve iyi bir internet erişimiyle sorun kalmayacağı kanaatindeyim.

Aklıma şöyle bir şey geliyor arkadaşlar ama şuan için dizili olmadığı için sistemim deneyemiyorum. Metin2 oyununun "Config"inde oyun IME'si ve dış IME seçenekleri mevcut. Eskiden bu durum var mıydı hatırlamıyorum ama ekran kartı iyi olduğunda dış IME seçilirse sorunların daha az olabileceğini hatta FPS artışı olabileceğini düşünüyorum. Sistem dizildikten sonra bu soruna bir çözüm bulmaya çalışacağım. Uygun donanım, uygun ayarlar ve iyi bir internet erişimiyle sorun kalmayacağı kanaatindeyim.
Ben "Config"inde ki ayarlardan ekran kartını seçmiştim ve çözünürlüğü 1920x1080 yapmıştım değişen bir şey olmamıştı. Dediğiniz IME'si ayarını ilk defa duydum Metin2 yüklü olsa denerdim ama yüklü değil. Eğer sorunu çözerseniz çözümünü yeni konu açarak(Yeni nesil ekran kartların da Metin2'nin kasması şeklinde) yazarsanız çok faydalı olacağını düşünüyorum, çünkü Metin2 forumunda bile yazmamışlardı çözümünü.

Ben "Config"inde ki ayarlardan ekran kartını seçmiştim ve çözünürlüğü 1920x1080 yapmıştım değişen bir şey olmamıştı. Dediğiniz IME'si ayarını ilk defa duydum Metin2 yüklü olsa denerdim ama yüklü değil. Eğer sorunu çözerseniz çözümünü yeni konu açarak(Yeni nesil ekran kartların da Metin2'nin kasması şeklinde) yazarsanız çok faydalı olacağını düşünüyorum, çünkü Metin2 forumunda bile yazmamışlardı çözümünü.
Sistemi dizdiğimde ilk işim bu olacak arkadaşım. İlgin için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı