Metin2 anılarımız

2006-2007 yaz tatiline gittiğim arkadaşım sayesinde internet kafe de başladığım bir lanet oyun. Tabi o zamanlar kastığım bir tane hesabım vardı. Sonrasında Msn'ye eklediğim bir kişi sayesinde hesaplarım nasıl olduysa her şifre değiştirmemde yine de çalınmıştı( Muhtelemen Trojen felan yedim.) Sonrasın da güzel bir format ile düzelttim durumu. Üşenmeden yine Odin serverinde hesap açtım. Bu sefer oyunda metin keserken birisi ile tanıştım konuştuk felan arkadaş ekledik birbirimizi. Sonradan ben kızım dedi her girdiğimizde metin kesiyorduk felan, işin garip yanı ne item ne para hiçbirşey istemedi benden (Keşke msn felan isteseydim halen merak ediyorum kim olduğunu). Sonrasında ne olduysa baktım hesabına girmemeye başladı. O zamanlar çok üzülmüştüm bu duruma. Çünkü oyun da arkadaşım yoktu. Her gün ailemden azar yiyerek 77 level'e kastım. Baktım emek çok gelişim az, tarihleri tam hatırlamıyorum benim açımdan oyun PayToWin'e döndüğünde sıkılmaya başlayıp oyunu bıraktım. Pvp serverlar da oynamaya başladım. Günümüzde yine de oynamaya devam ediyorum 1 hafta önce açıldı bir Pvp server. Bu oyun da bağımlılık yapan bir şeyler var çözemedim, çözdüğümde tamamen bırakacağım sanırım. 😂

Sene 2008 olması lazım. Köyde yaşıyoruz o zaman köye internet yeni geldi 17 tane masanın 1inde metin2 vardı. Ben öncesinden duymuştum ama oynama imkanım olmamıştı. Bizim köyde o zamanlar bizden büyük bir abi vardı onun 70 lvl çarı vardı bilen o idi, birde yanında dolanan bende 3 yaş küçük bir arkadaş vardı birbirimizi tanırdık ama samimiyet yoktu. Herkeste meraklı 1 tane masanın başında 6-7 kişi sıra beklerdi ben oynayayım diye. Sıra bana geldi kayıtı falan yaptık oynuyorum. Etrafımdaki arkadaşlarımdan biri grup kurulunca daha iyi level kasılıyormuş dedi bende merak ettim nasıl olacak diye ama bilen kimse yok. Grup kurmayı bir tek benden küçük o arkadaş biliyor adam yolladık evinden çağırdık çocuğu gelip 2 tıklama ile bize grup kurmuştu :D 20-25 levele kadar köpeklerde kasılıyorduk + basmayı bilmiyoruz diğer slotlar bizi kesiyor çünkü :D ve birde elinde 5lvllik kılıcı olana hayran hayran bakardık bunu nasıl buldu acaba diye :D :D

Sene 2008 olması lazım. Köyde yaşıyoruz o zaman köye internet yeni geldi 17 tane masanın 1inde metin2 vardı. Ben öncesinden duymuştum ama oynama imkanım olmamıştı. Bizim köyde o zamanlar bizden büyük bir abi vardı onun 70 lvl çarı vardı bilen o idi, birde yanında dolanan bende 3 yaş küçük bir arkadaş vardı birbirimizi tanırdık ama samimiyet yoktu. Herkeste meraklı 1 tane masanın başında 6-7 kişi sıra beklerdi ben oynayayım diye. Sıra bana geldi kayıtı falan yaptık oynuyorum. Etrafımdaki arkadaşlarımdan biri grup kurulunca daha iyi level kasılıyormuş dedi bende merak ettim nasıl olacak diye ama bilen kimse yok. Grup kurmayı bir tek benden küçük o arkadaş biliyor adam yolladık evinden çağırdık çocuğu gelip 2 tıklama ile bize grup kurmuştu :D 20-25 levele kadar köpeklerde kasılıyorduk + basmayı bilmiyoruz diğer slotlar bizi kesiyor çünkü :D ve birde elinde 5lvllik kılıcı olana hayran hayran bakardık bunu nasıl buldu acaba diye :D :D
O da iyiymiş :D

İlk başladığım zamanlar elemanın biri dedi 22 bec dolu satıyorum dedi çok da uygun bi fiyattı işte, dedi ch3 gel girdim neyse baktım 5-6 tane çar var orda adam hızlı alan kazanır dedi bende oradaki herkes doluyu almaya geldi diye düşünerek acele ettim adam pazarı kurdu ben baktım 22 yi görür görmez hemen çektim zira çok büyük para edecek bir itemdi ozamanlar. Meğer dolunay 22 ort. imiş nasıl öyle bir hata yaptığıma hala şaşırıyorum. Üzerinden 5 yıl felan geçti sanırım hala oynamaktayım.

30 levele kadar ciddi ciddi 1. köyde kasılmıştım ilk açtığım hesapla. Çevremde öğretecek kimse yoktu, 1. sınıfa gidiyordum :D O hesabımı da üst komşum ver ben kasarım diyip çalmıştı hiç unutmam.

Gözümde canlanır koskaca mazi.. 13-14 yıl geçmiş üstünden 7. Sınıfta başlamıştım sanırım oks sınavıma mâl olmuştu😀 o zaman online dünyası yaygın değildi karşındaki bi oyuncunun gerçekte başka bir şahıs olduğu kavramı bizi çok heyecanlandırıyordu, yıllarca oynadık bize mâl olan eksilerine rağmen o zamandan aldığım hazzı 25 yaşını bitireceğim hiç bir oyundan alamadım belki de ilk olduğu içindir sadece alesta vardı bir kaç zaman sonra 3 server daha eklendi bir kaç yılda yakamoz da takıldım sonra bu hikaye bitti bizim için şimdi girsem herhalde herşeyi değişmiştir halbuki 2050 yıllarında banı açılacak 5_6 tane hesabım vardı 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı