Metin2 FPS kilidi kaldırma

İşletim sistemi
Windows 10

dansemacabre

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Yükseklisans
Maziye döneyim biraz diye Knight ve Metin2 bakayım dedim bir. 165Hz monitör kullanıyorum ve Metin2 sabit 60 FPS geçmiyor. Oyun ayarlarından böyle bir kısım bulamadım. NVIDIA üzerinde de ayarlar normal. FPS sınırlama ya da V-Sync açık değil. Bunun çözümü nedir bilen var mı?

Metin2 oyununa bakım yapılmıyor optimizasyonu zaten yok V-Sync varsa ve kaldırabilsen bile sürekli drop girecektir ve boş bir sebepten ötürü bilgisayarın tamamen o oyuna odaklanacaktır bu da bilgisayarı yorar sorun bilgisayarında değil oyun firmasında tamamen paragözler ve oyuna ufacık para harcamak istemiyorlar.

Maziye döneyim biraz diye Knight ve Metin2 bakayım dedim bir. 165Hz monitör kullanıyorum ve Metin2 sabit 60 FPS geçmiyor. Oyun ayarlarından böyle bir kısım bulamadım. NVIDIA üzerinde de ayarlar normal. FPS sınırlama ya da V-Sync açık değil. Bunun çözümü nedir bilen var mı?
Oyunun motoru çok eski olduğu için o fps sınırı kalkmıyor istersen RTX 3090 tak ama nafile, yinede belli bir süre sonra drop giriyor.

Son düzenleme:
Oyunun motoru çok eski olduğu için o FPS sınırı kalkmıyor istersen RTX 3090 tak ama nafile, yine de belli bir süre sonra drop giriyor.

Oyunu, tekrar yapıp düzgün gmler ile çalışarak düzeltmek yerine pazar alanını başka bir alan oluşturup oraya taşıyorlar şehirlerde dropları azalttılar bu yöntemle ama pazar alanına girince yine aynı böyle bir oyuna para yatırmayı geçtim oynamak bile saçma çünkü oyuncusuna değer vermiyor.

Oyunun motoru çok eski olduğu için o fps sınırı kalkmıyor istersen RTX 3090 tak ama nafile, yinede belli bir süre sonra drop giriyor.
Oyun eski olduğundan zaten işlemcim ve ekran kartımın %5'i bile kullanılmıyor. Ben ayar kısmından böyle bir seçenek var mı onu merak etmiştim. Göz 165 Hz alışınca 60 FPS oyun oynamak biraz göz yoruyor.
Oyunu, tekrar yapıp düzgün gmler ile çalışarak düzeltmek yerine pazar alanını başka bir alan oluşturup oraya taşıyorlar şehirlerde dropları azalttılar bu yöntemle ama pazar alanına girince yine aynı böyle bir oyuna para yatırmayı geçtim oynamak bile saçma çünkü oyuncusuna değer vermiyor.
Mazilere dönmek açısından PvP sunuculara giriyorum zaten. Yoksa ciddi şekilde oynama, para yatırma gibi bir niyetim yok. Teşekkürler yine de.
Metin2 oyununa bakım yapılmıyor optimizasyonu zaten yok V-Sync varsa ve kaldırabilsen bile sürekli drop girecektir ve boş bir sebepten ötürü bilgisayarın tamamen o oyuna odaklanacaktır bu da bilgisayarı yorar sorun bilgisayarında değil oyun firmasında tamamen paragözler ve oyuna ufacık para harcamak istemiyorlar.
Oyunun config dosyalarından kurcalanarak yapılabilir mi diye merak etmiştim ama 60 FPS devam bakalım.

DX12 de Oynamak istemez misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir tane sıkıntım kaldı nesneden uzaklaşınca oyunda beyazlaşıyor muhtemelen Pack taraflıdır belki müsait olursam onu da çözeceğim

Geri
Yukarı