Kitap Metro 2033 124,05 TL

Aras the Great

Hectopat
Oyun hikayesi ile aynı diye biliyorum. Dünya çapında sevilen bir kitap fiyatı da gayet iyi. Herkese öneriyorum. Alacaklar altta bıraktığım yorumları okuyarak kitabı almalı.
Sepette 124,05 TL düşüyor.

Pazarama
1699174071808.png

Kitabın yorumları:
Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky - 1000Kitap
Metro 2033 (Metro, #1)

Ürünün diğer fiyatları:
1699174156081.png

Vay be, zamanında Metro 2033, 2034, 2035'i set olarak bu fiyat civarında almıştım diye hatırlıyorum. Şimdi bir tanesi 130-140 TL olmuş. Bu arada almayı düşünenler varsa da oyundaki hikâyenin aynısı ve oyundaki sırasıyla aynı gidiyor. Metro 2034'de Last Light'ı, 2035'de Exodus'u anlatmakta. Zaten oyunu kitaptan esinlenerek yapılmıştı.

Vay be, zamanında Metro 2033, 2034, 2035'i set olarak bu fiyat civarında almıştım diye hatırlıyorum. Şimdi bir tanesi 130-140 TL olmuş. Bu arada almayı düşünenler varsa da oyundaki hikâyenin aynısı ve oyundaki sırasıyla aynı gidiyor. Metro 2034'de Last Light'ı, 2035'de Exodus'u anlatmakta. Zaten oyunu kitaptan esinlenerek yapılmıştı.
Teşekkürler değerli yorumunuz için.

Serinin 3 kitabı'da çok güzel. Kitaplarda tek sıkıntı Rusça istasyon adları vs gibi şeyleri akılda tutmak başlarda zor oluyor ama kitapta harita olduğu için oraya bakarak aşa bilirsiniz bunu.Kitap okumayı sevmeyenler veya sayfa sayısı çok gelenler için oyunları iyi bir seçenek.

Harika demek az kalır, kesinlikle okunması gereken bir kitap. Oyunun hikayesi daha çok uyarlama, yani ilerleyiş olarak çok farklılar çünkü. Ama kitap; harika bir olay örgüsü, harika anlatım ve karakterler ile çok çok iyi. Ne yazık ki, oyun hikayesel olarak bunu pek başaramıyor, ama oyunu da kendi içinde güzel.

İngilizce versiyonunu geçen ay aldım, ve yeniden okumak harika böyle bir şaheseri. Ardından 2035 de fevkalade, ki ben anlatış ve örgü bakımından daha üstün bulurum onu, o da kaçmaz. 2034 ise, yani 2035 ile bağlantıları var; sasha, homer gibi karakterlerin geçmişini anlatıyor ve o da güzel bir kitap. Artyom'un hikayesi değil, ama Metro'nun diğer ucundaki başka bir hikaye. Kendi içinde o da güzel aslında.

Uzun lafın kısası, 2033'ün kitabı çok iyi bir kitaptır, kaçırılmamalı. Fırsat olunca diğer kitapları da okunmalı.

Benim yaptığım gibi, Metro 2033'ün kitabını önce oyununu sonra oynarsanız bu 2033'e karşı olan düşüncelerinizi değiştirebilir. Malum, oyunun hikayesi kötü bir uyarlama. Kitaba hakaret desem biraz fazla olur, malum tamamen uyarlayamazlardı, ama yine iyi diyemem.

Vay be, zamanında Metro 2033, 2034, 2035'i set olarak bu fiyat civarında almıştım diye hatırlıyorum. Şimdi bir tanesi 130-140 TL olmuş. Bu arada almayı düşünenler varsa da oyundaki hikâyenin aynısı ve oyundaki sırasıyla aynı gidiyor. Metro 2034'te last Light'ı, 2035'te Exodus'u anlatmakta. Zaten oyunu kitaptan esinlenerek yapılmıştı.

Şöyle ki hocam; 2034'ün hikayesi last Light'tan, 2035'in hikayesi de Exodus'tan ayrı. Esinlenme olarak; 2035, last Light'ın devamını anlatıyor, ki bunu finali çok daha detaylıca açıklayarak yapıyor.

2034, daha önce dediğim gibi ayrı bir hikaye. 2035 ile bağlantıları var, ama bence 2035'teki o gizemi o kitabı okuyarak çözmek en güzeli.

Exodus ise, 2035'ten esinlenildiği söylense de sadece Artyom'un ana amacı esinlenilmiş, olay örgüsü ve karakterler çok farklı, aynı olanlar da kitaplarda çok daha karanlık. Yani, 2035 Metro'da geçerken exodus yeryüzünde geçiyor.

2035-exodus bağlantısı, tek bir amacın olabilecek iki farklı gidişatını gösteriyor. Aslında 2035'in sonu Exodus'un başına bağlanabilirdi. Ama, ana karakterler bile iki hikayede birbirine çok zıt. Basit bir benzetme yapacaksak; last Light'ın moral sistemini düşünelim. 2035, last Light'ın düşük morale olan devamı; exodus ise iyi morale olan devamı diyebiliriz.

Konuya biraz açıklık getireyim istedim. Malum 2034-2035 Türkçe baskılarının arka kapağında da "aynı isimden uyarlanan bir video oyunu vardır" yazıyor.

Üçünü set halinde 80 liraya almıştım 2.5 sene önce 😅 Çok güzel bir seri fakat oyun ile örgü olarak aynı ilerleseler bile çok büyük farklılıkları var, aslında benim için daha iyi oldu çünkü çoğu arkadaş gibi ben de oyununu oynadıktan sonra kitabı okudum. Olacak şeyleri tahmin edemiyorsunuz çünkü. Tavsiye ederim alacak olanlara

Yeni konular

Geri
Yukarı