Metro 2033'ün sonu, Metro: Last Light'ın konusu

Ozan Turan

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Şu son birkaç günde hem ramazanda zaman geçsin, biraz da hikaye göreyim diye Metro serisini oynamaya başladım. Bugün bitti. Fakat merak ettiğim bir şey var. Oynayanlar bilir, oyunda iyi son ve kötü son var. Metro 2033'te kötü son yaptım sanırım ve Dark One'ları öldürdüm. Metro: Last Light'ta konu içerisinde tümünün öldüğü vardı. Düşünüyorum da; eğer Metro 2033'ü iyi sonla bitirirsem, Metro: Last Light'ın hikayesinde bir değişiklik olur mu? The Walking Dead'ın oyunundaki gibi yaptığımız seçimler daha sonraki olayları etkiliyor mu?

Yorumlarınızı katarsanız sevinirim, eğer öyle bir şey varsa bir daha bitirilecek bir oyun.

Herkese öneriyorum,

İyi sosyaller...

Son düzenleme:
İlk oyunun bitişi ikinciyi etkilemiyor.
İkinci oyunda bağlar var ama ben ilk oyun ile bağı tam kuramadım.

İlk oyunda bombaları attığımızda yani oyunun sonunda dünya bitik haldeydi her yer harabeydi, ikinci oyunda bir sahne var uçağın kokpitinde geçiyor ve attığımız bombaları uçaktan görüyoruz. Bağ kuramıyorsun bazı yerlerde.

İlk oyunda bombaları attığımızda yani oyunun sonunda dünya bitik haldeydi her yer harabeydi, ikinci oyunda bir sahne var uçağın kokpitinde geçiyor ve attığımız bombaları uçaktan görüyoruz. Bağ kuramıyorsun bazı yerlerde.

Diğer ülkelerle hiç bağlantı yok ve diğer ülkelerde ne olup bittiği de belli değil. Sadece Rusya ve Ukrayna bölgelerinde geçiyor oyun bu yüzden "dünya bitik" halde demek yanlış olur.

İlk oyunun bitişi ikinciyi etkilemiyor.
İkinci oyunda bağlar var ama ben ilk oyun ile bağı tam kuramadım.

Dikkatlice düşün. (Spoiler)

Orada anlatılmak istenen bizim neye dönüştüğümüz. Biz orada sadece karaderilileri yok etmedik onu söylemeye çalışıyor. Hatta Metro: Last Light'ta küçük karaderili gördüğümüz hayaletlerin ne düşündüğünü gösteriyor bize bir anda geçmişe dönüyoruz.

Diğer ülkelerle hiç bağlantı yok ve diğer ülkelerde ne olup bittiği de belli değil. Sadece Rusya ve Ukrayna bölgelerinde geçiyor oyun bu yüzden "dünya bitik" halde demek yanlış olur.

Evet Berkcan öyle. (Spoiler)

Hatta oyunun sonunda eğer bombayı patlattıysan Anna çocuğuna karaderilileri anlatıyor senin cesur olduğunu vs vs. ve karaderililerin bize söz verdiğini geri döneceğini sadece güvenli bir yere gittiğini söylüyor. Yani dünya bitmedi. Sadece belirli bir bölge.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı