Çözüldü Metro Exodus kendi kendine tuşlara basıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba, uzun süreden sonra Metro 2033 ve Last Light sonrası Exodus'a başlamaya karar verdim. Oyunun grafikleri ve hikayesi bambaşka olmuş. Ancak oyunda tuhaf giden bazı şeyler var. Bu tuhaf olayları bir tek ben mi yaşıyorum diye sormak istedim. Örneğin arada bir kendi kendine gaz maskesi takıyor veya kendi kendine sebepsiz yere ve şarj olmasına rağmen flash şarj etme aletini açıyor [F baslılı tutunca gelen alet]. Ya da "C" tuşuna basılı tutunca çıkan bomba, bıçak veya teneke fırlattığımız menü çıkıyor karşıma sürekli.

Ben herhangi bir tuşa basmıyorum ancak bu ve buna benzer şeyler açılıp duruyor. İşin tuhaf kısmı kapadıktan sonra tekrar tekrar açılması ve hatta kapanmaması. Örneğin "C" tuşuna basılı tutarak açtığımız küçük ekranı tekrar C'ye basıp kapatıyorum ancak sürekli tekrar açılıyor. Zar zor kapatabiliyorum. Ayrıca başka buna benzer ekranlar da açılıyor örneğin Tab tuşuna basılı tutarak açtığımız ekran gibi.

Oyun keyfimi alıp götürüyor bunun gibi saçma olaylar. Merak edenler için oyunu Epic Games üzerinden oynuyorum. Bu problemleri yaşayan oldu mu, yoksa sorun benimle mi alakalı? Teşekkürler.

Çözüm
Bir tek bu oyunda mı oluyor? Eğer öyleyse farklı USB girişine takıp deneyin. Oyun dosyalarını da doğruların yalnız dikkat edin belki save dosyaları gidebilir.
Klaveynde bir tuş basılı kalmış olabilir.

Arkadaş belirtmiş birden fazla tuşta problem var.
Oyun dosyalarını elden geçirin, ayarlarla oynadıysanız düzeltin. Eğer yine olmazsa oyunu silip tekrar yükleyin. Eğer kötü internetiniz varsa bu yapacağınız son şey olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klaveynde bir tuş basılı kalmış olabilir.
Bu durumu nasıl kontrol edebilirim? Yazı yazarken herhangi bir problemle karşılaşmadım. Ayrıca klavye yeni olduğundan klavyede bir problem olduğunu sanmıyorum.
Arkadaş belirtmiş birden fazla tuşta problem var.
Oyun dosyalarını elden geçirin, ayarlarla oynadıysanız düzeltin. Eğer yine olmazsa oyunu silip tekrar yükleyin(eğer kötü internetiniz varsa bu yapacağınız son şey olsun)
O zaman sorun sisteminizde veya klavyenizde değil oyun dosyalarında bir değişiklik olabilir arkadaşın dediği gibi.
Eğer ayarlarla oynadıysanız tuşlar hakkında ondan da kaynaklanıyor olabilir.
Birazdan dediğiniz gibi oyunun dosyalarını tekrardan kontrol edeceğim. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Oyuna tekrar girip kontrol ettiğimde sonucu sizinle paylaşacağım. 🙂

Bu durumu nasıl kontrol edebilirim? Yazı yazarken herhangi bir problemle karşılaşmadım. Ayrıca klavye yeni olduğundan klavyede bir problem olduğunu sanmıyorum.

Birazdan dediğiniz gibi oyunun dosyalarını tekrardan kontrol edeceğim. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Oyuna tekrar girip kontrol ettiğimde sonucu sizinle paylaşacağım. 🙂
Tamamdır.Önemli değil.
Hocam bir gelişme oldu mu? 24 dakika haber alamadım da.

Son düzenleme:
Tamamdır.Önemli değil.
Hocam bir gelişme oldu mu? 24 dakika haber alamadım da.
Merhaba, dün akşam oyunu kapattıktan sonra uzun bir süre Epic Games üzerinden cloud eşitlemesi yapıldı. Onun bitmesini bekleyeyim derken baktım saat çok geç olmuş. Test işini bugüne bıraktım. Umarım oyun ilerlemem kaydedilmiştir. Gün içinde gelişmelerden haberdar edeceğim, ilginiz için teşekkür ederim.
Sorunum şimdilik düzelmiş gibi görülüyor. Oyunun dosyalarını doğruladım ve tekrar oyuna girdim. Problem ortadan kalktı, yorum yazan herkese teşekkür ederim. 😁

Son düzenleme:
Merhaba, dün akşam oyunu kapattıktan sonra uzun bir süre Epic Games üzerinden Cloud eşitlemesi yapıldı. Onun bitmesini bekleyeyim derken baktım saat çok geç olmuş. Test işini bugüne bıraktım. Umarım oyun ilerlemem kaydedilmiştir. Gün içinde gelişmelerden haberdar edeceğim, ilginiz için teşekkür ederim.
Sorunum şimdilik düzelmiş gibi görülüyor. Oyunun dosyalarını doğruladım ve tekrar oyuna girdim. Problem ortadan kalktı, yorum yazan herkese teşekkür ederim. 😁

Bana değil dosya doğrulamayı yazan kişiye teşekkür etmelisin.

Nasıl çözdüğünüzü belirtebilir misiniz?
Oyunun dosyalarını doğruladım ve düzeldi.

Ancak; bu problem ile tekrar karşılaştım. Sorunu ise, bu hata ile karşılaştıktan sonra save alıp ana menüye dönerek çözdüm. Oyuna tekrardan devam edince sorun ortadan kalkıyordu. Zaten dosyaları doğruladıktan sonra toplasanız en fazla 2-3 kere daha yaşadım bu durumu. Oyunu bugün bitirdim, toplam ana hikayede sanırım toplam 5-6 kere yaşadım bu durumu. Sanırım birden fazla tuşlara aynı anda basınca olmuş olabilir.

Dediğim gibi, eğer sizinde oyununuz durduk yere kafayı yerse dediklerimi yapın. Sorununuz düzelecektir. İlgilenenlere tekrardan teşekkür ediyorum.

Ayrıca oyun inanılmaz güzeldi. 2033 ve Last Light'ı ikişer kere bitirmiş biri olarak (ilk oyun ve redux) devam oyunu ilk iki oyunun kalitesini devam ettirmiş hatta katlamış diyebilirim. İmkanı olan herkesin ilk fırsatta bu eseri oynamasını tavsiye ederim. Her oyununun da sonunda duygulandığım nadir serilerden. Hatta Exodus'da kötü son ile bitirdiğim için duygulanmanın ötesindeydi diyebilirim.. 🙂

Oyunun dosyalarını doğruladım ve düzeldi.

Ancak; bu problem ile tekrar karşılaştım. Sorunu ise, bu hata ile karşılaştıktan sonra Save alıp ana menüye dönerek çözdüm. Oyuna tekrardan devam edince sorun ortadan kalkıyordu. Zaten dosyaları doğruladıktan sonra toplasanız en fazla 2-3 kere daha yaşadım bu durumu. Oyunu bugün bitirdim, toplam ana hikayede sanırım toplam 5-6 kere yaşadım bu durumu. Sanırım birden fazla tuşlara aynı anda basınca olmuş olabilir.

Dediğim gibi, eğer sizinde oyununuz durduk yere kafayı yerse dediklerimi yapın. Sorununuz düzelecektir. İlgilenenlere tekrardan teşekkür ediyorum.

Ayrıca oyun inanılmaz güzeldi. 2033 ve Last Light'ı ikişer kere bitirmiş biri olarak (ilk oyun ve Red'ux) devam oyunu ilk iki oyunun kalitesini devam ettirmiş hatta katlamış diyebilirim. İmkanı olan herkesin ilk fırsatta bu eseri oynamasını tavsiye ederim. Her oyununun da sonunda duygulandığım nadir serilerden. Hatta Exodus'da kötü son ile bitirdiğim için duygulanmanın ötesindeydi diyebilirim. 🙂

Sağ olun metro serisini bitirmeyi düşünüyorum PS4 konsolum var.

Merhaba konuyu hortlatmış gibi olacağım ama aynı tuş basılı kalma olayı bende de oluyor özellikle "C" ve "F" tuşları. Sorun bilgisayardan değil tamamen oyun kaynaklı. Ama dikkatimi çeken bir nokta oldu bilmiyorum sizde nasıldır, oyunu TR yama yaptım ondan olabileceği kanaatindeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı