Metro Exodus yapımcısı PC oyuncularını tehdit etti

Forum üzerinden yaptığı açıklamanın devamında ise scynet, çarpıcı bir açıklamada daha bulundu. Buna göre, serinin devam oyununun PC versiyonunun Metro: Exodus oyununa bağlı olduğunu belirten geliştirici, eğer tüm PC oyuncuları bu ay çıkacak olan oyunu protesto ederlerse, bir sonraki Metro oyununun, ki eğer geliştirilecekse, PC versiyonunun olmayabileceğini belirtti.

Kaynaklar :

Açıkçası Metro olmasa oyun dünyası hiçbir şey kaybetmeyecek. Steam'in Epic Games durumuna bir çözüm bulması gerekiyor artık.

Son düzenleme:
Bu nasıl bir başlık Tanrı Aşkına?

Bu çok mantıklı değil mi? Benim yaptığım bir A oyunu PC'de satmazsa, B oyunumu PC'ye çıkarmam. Onunla uğraşmam. Onun yerine Xbox ve PS'ye çıkarırım olur biter. Maliyetten de düşülmüş olur.

Bu kadar sığ insanlar nasıl bir arada toplanmış anlayamadım. Herkes Metro'yu dövmüş.

Sen Rockstar mısın da böyle rahat trip yapabiliyorsun? Öyle bir şey yaparlarsa bir süre sonra kapanış haberlerini alabiliriz. Zaten bunu dedikleri için satışlar bayağı düşecektir.

Geri vites gelmiş.

The recent decision to move Metro Exodus from Steam to the Epic Game Store was made by Koch Media / Deep Silver alone.
The recent comments made by a member of the 4A Games development team do not reflect Deep Silver’s or 4A Games’ view on the future of the franchise. They do reflect the hurt and disappointment of a passionate individual who has seen what was previously nothing but positive goodwill towards his work turn to controversy due to a business decision he had no control over. We respectfully ask that any and all valid feedback over this decision is directed at Koch Media / Deep Silver, and not the developers at 4A Games.
The future release strategy of the Metro series lies with Koch Media / Deep Silver. Our decision to partner with Epic Games was based on the goal of investing in the future of the series and our development partner at 4A Games. We have every intention of continuing this franchise, and a PC version will always be at the heart of our plans.

Sen Rockstar mısın da böyle rahat trip yapabiliyorsun? Öyle bir şey yaparlarsa bir süre sonra kapanış haberlerini alabiliriz. Zaten bunu dedikleri için satışlar bayağı düşecektir.

Niye? PC sektörü bu işin %99'u mu? Ayrıca orijinal oyun satışları konsollarda daha fazla. Bunu da dipnot olarak yazayım.

Yani PC'den sağılacak onlarca oyuncu var. Onlara hitap etmez. Olur biter. Alayına fifi.

Bu nasıl bir başlık Tanrı Aşkına?

Bu çok mantıklı değil mi? Benim yaptığım bir A oyunu PC'de satmazsa, B oyunumu PC'ye çıkarmam. Onunla uğraşmam. Onun yerine Xbox ve PS'ye çıkarırım olur biter. Maliyetten de düşülmüş olur.

Bu kadar sığ insanlar nasıl bir arada toplanmış anlayamadım. Herkes Metro'yu dövmüş.

IMG_2631.JPG

Ben her saniye Metro ben serisi ile yaşarım sandığınız gibi değil. Tabi bu oyun olmadan benzeri daha iyileri yapılacaktır. Böyle tehdit boş yere.

Metro oynamazsak PC oyunculuğu bitmez ama kendileri kazanacakları milyonlarca dolardan olurlar. Ben oyunu ucuzken Steam'den ön sipariş yapmıştım, artık bir sonraki oyunu yine 89 Liradan satışa sunsalar bile beni kaybettiler asla satın almam. Benzer bir şeyi Square Enix yayınladığı Rise of The Tomb Raider oyunu için yapmıştı, oyunu PS4'e geç çıkardılar ben de oyunları madem çok kıymetli o zaman ilk çıkardıkları platformdakiler oynasın dedim ve satın almadım.

Ne maliyeti allah aşkına? Konsol için ürettiği oyunu portlayıp PC'ye sürüyor. Kazanacağı paranın yanında maliyeti hiçbir şey.

Soytarılık yapıp oyunu Epic Games üzerinden almaya zorluyorlar, insanlar karşı çıkınca da kuru tehdit savuruyorlar. Keyifleri bilir.

Bu port işine alıştıklarından dolayı son PC oyunlarının optimizasyonu hep leş olmaya başladı.

Bu çok mantıklı değil mi? Benim yaptığım bir A oyunu PC'de satmazsa, B oyunumu PC'ye çıkarmam. Onunla uğraşmam.
PC’de satmazsa bir daha çıkarmam dememişler, oyuna protesto yapılırsa PC’ye Metro çıkarmayız demişler. Bu ikisi farklı şeyler :) Ayrıca açıkça bir tehdit mevcut :) 4A Games, çok yanlış bir tavır sergilemiş. Kendilerine geçmiş olsun şimdiden, Metro serisini baltaladılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı