Metro serisi tarzı oyun tavsiyesi

starkia

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Metro serisini daha önce hiç oynamamıştım. Bir tavsiye üzerine Metro Exodus satın aldım. Oyunun işleyişi hoşuma gitti yaklaşık 2 gündür oynuyorum. Bu tarz oyun tavsiyelerinize açığım.

Post apokaliptik deniyor bu türe. Bu tarz oyun çok fazla yok. Fallout ve S.T.A.L.K.E.R. serisi var. Fallout serisini severken S.T.A.L.K.E.R.'la tanıştığım anda Fallout serisinden soğudum. S.T.A.L.K.E.R. serisi biraz eski ama kesinlikle öneririm.

Rage 2 : Biraz fazla aksiyon var. Atmosferden ziyade fütursuz aksiyon gibi geliyor insana. Metro ile kıyas etmem ben ancak bir süre eğlendirir. Ben çok beğenmemiştim ancak yine de bu tarzı seven oynar.

Fallout Serisi : Özellikle New Vegas. Diyaloglar, seçimlerin oyuna etki etmesi vs derken bence başyapıt niteliğinde bir oyun. Tek mermi sıkmadan oyun bitirebilirsiniz insanlarla konuşarak. Ya da tersine hiçbir kısıtlama olmaksızın (çocuklar hariç) size görev veren NPC'ler de dahil herkesi öldüre öldüre ilerlersiniz. Tamamen size kalmış yani.

S. T. A. L. K. E. R Serisi : Bir başka mükemmel seri. Eğer felaket senaryoları ve soğuk-korkutucu bir atmosfer vs ilginizi çekiyorsa hiç kaçırmadan oynayın derim. Çok güzel modları da var. İndirip çoook uzun saatlerinizi harcayabilirsiniz.

State of Decay 1-2: Klasik zombi oyunu aslında. Küçük ama açık bir dünyası var. Amaç hayatta kalmak, dostlarınızın ihtiyaçlarını karşılamak. İyi-kötü bir senaryosu da var. Ama bir yerden sonra çok tek düze gidiyor. Yine de 3-5 gün zevkle oynanır.

ATOM RPG: Eğer izometrik bakış açısı seviyorsanız aradığınız oyunlardan biri olabilir. Oldukça güzel bir olay örgüsü var. Diyaloglar, seçimler vs her biri etki ediyor oyuna. Kesinlikle tavsiye ederim.

Dying Light: Zombi-hayatta kalma-parkur oyunu. Ama çok güzel grafikler, harika parkur unsurları, müthiş bir oynanış... CO-OP oynarsanız eğer, arkadaşınız varsa bunu oynayacak daha da güzel ve eğlenceli oluyor.

Resident Evil Serisi: Fazla yoruma gerek yok. Malum herkes biliyor seriyi. Özellikle son remake oyunları çok güzel.

BioShock Serisi : Metro veya diğer üsttekiler kadar atmosferik değil. Ama çok güzel bir hikayeye sahip. Belki de oynadığım en güzel hikaye bazlı oyun olabilir benim.

Dishonored 1-2 : Alternatif ve seçenek bolluğu bakımından yazdım. Epey zevklidir. Hikayesi de kuvvetlidir. İki oyununu da bitirdim. Dönüp tekrar tekrar oynanmaz ama mutlaka bir kez bitirilmesi gereken oyunlardır benim gözümde.

Yeni konular

Geri
Yukarı