Metroda soru sorduğum kişi beni rencide etti

Arkadaşlar konuma yazdığınız tüm mesajları şimdi okuma fırsatım oldu. Gönül isterdi ki hepinize tek tek teşekkür edebileyim gerçekten çok destek oldunuz ve içimi rahatlattınız, dün hayatımda yaşadığım en ilginç olaydı resmen yani ölene kadar hafızamdan silemeyeceğim bir hadiseydi umarım bir daha böyle bir durum yaşamam cidden insan o sözler karşısında dona kalıyor ve ağzından tek bir kelime dahi çıkamıyor çok garip bir durum yaşamanız gerekli tarif etmesi zor. Şunu belirtmeliyim ki birkaç arkadaş durumu yanlış anlamış özellikle bana "dinazor devrinden kalmış bir birey" hitabında bulunmuş bu arkadaş. Bu arkadaşa saygı ve ahlak kurallarının dışına çıkmadan birkaç atıfta bulunmak istiyorum. Kimse üstüne alınmasın o arkadaş kendini bilir zaten bu dediklerimden sonra. Öncelikle dostum sana kreş seviyesinde anlatayım benden önce yazan arkadaşlar sana anlatmış ama anlamamışsın ben yine de anlatmak istiyorum. Ben genelde bilmediğim bir yere giderken navigasyon ve internet denen nimetlerden faydalanırım çünkü şu yaşıma kadar kime bir yer sorduysam ya yanlış yönlendirildim ya da yolumdan saptırıldım bunları tecrübe ettiğim için genelde kimseye bir yer sormam çok yakın bir yer olmadığı sürece zaten ben metrodayken hangi yöne ve hangi trene binmem gerektiğini güvenliğe sorarak halletmiştim. Metroya bindikten sonra emin olmak için yanımdaki bayana sordum ve bu basit bir soruydu evet veya bilmiyorum diyebilirdi bunu da geçtim hiçbir şey demeyip yerinden kalksa benim için bir problem olmazdı. Kendi yapım gereği çok kuşkucu ve şüpheci birisiyim ayrıca akıllı dostum metronun içindeyken telefonda internet ve hatlar çekmez bunu biliyor muydun? Belki yaşadığın ülkede metroda bu gibi sorunlar yoktur bunu bilemem. Şunu da eklemek isterim ki önce bir beyefendi değil insan olmanı öneririm benim orada düştüğüm durumu küçük bir empati yapan her insan anlar. Kadın zihinsel sorunlu veya otistik veya herhangi bir mental hastalığı olabilir veya gerçektende bilinci yerinde radikal bir erkek düşmanıda olabilir fakat yaptığı şey sosyal yaşama ve insan hukukuna aykırı bir davranıştı sen istesen de istemesen de normal bir insan bunun yanlış bir davranış olduğunu kısa bir sürede anlayabilir. Umarım bir gün gerçek hayatta karşılaşırız ki sana iyi bir ders vermek isterim. Bana destek olan arkadaşlara tekrardan çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız. Umarım benim yaşadığım hadiseyi siz yaşamazsınız toplum gerçekten çok kötü olmaya başladı ve gitgide kötüleşiyor başımıza her an kötü şeyler gelebilir tedbirli olmak gerekiyor naçizane tavsiyem siz siz olun zorunlu kalmadığınız sürece tanımadığınız hiçbir insan ile iletişim kurmayın kurdurtmayın devir çok kötüleşti yaşım genç olmasına rağmen bu durumu anlayabiliyorum. Desteğiniz için tekrar herkese teşekkür ederim herkese iyi sosyaller ve günler dilerim. Umarım gelecekte iyi bir toplum kurma dileği ile esen kalın. 🙏

Ben bir kadınım haddinize değil bir kadına soru sormak... Sanırım arkadaş 'ben tanrıyım sen nasıl beni rahatsız edersin' diyecekti. Böyle durumlarda sakin olup kadın konuşmaya devam ederken 'ulan sen bi si....' demek en mantıklısı. Buna benzer bir şey de olur.

Sadece macunköye gidip gidemeyeceğimi öğrenmek istemiştim ama sanıyorum ki kendimi tam olarak açıklayamamışım, sizi rahatsız ettiysem çok özür dilerim.

Falan derdim herhalde ben olsam, sıkıntılı bir durum boş yere bilinçsiz bir topluluktan bilinçsizce dayak yemeye gerek yok.

Geri
Yukarı