Mevcut klavyemi mi modlamalıyım, baştan klavye mi yapmalıyım?

• Konuyu başlatan Femto
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 602

Femto

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Uzun zamandır MX Black ya da Gateron Ink Black kullanarak bir klavye yapmak istiyorum ancak pek ucuza gelmeyeceğini biliyorum. Tanesi 1 TL gibi bir ücrete Cherry MX Black alabileceğim bir yer var, ayrıca yurt dışından akrabam gelirken Krytox 205G0 ve Super Lube (sprey) aldıracağım, lubricant masrafım olmayacak yani. Şimdi benim aklımdaki soru şu; elimdeki Razer Optik kırmızı switchleri Super Lube ile yağlayıp, Gateron Ink Black/MX Black klavye yapmayı yavaş yavaş mı yapmalıyım, yoksa direkt kendi klavyemi yapmaya mı odaklanmalıyım? Şu an klavyemden memnunum, gayet pürüzsüz ve yumuşak hissettiriyor. Sadece ping sesini bir miktar azaltmak ve klavyeyi hali hazırda olduğundan daha pürüzsüz hissettirmek istiyorum. MX Black benim için gayet iyi, tek sorunu biraz fazla pürüzlü hissettiriyor olması. Gateron Ink Black ise yurt dışındayken tecrübe etmiştim ve kelimenin tam anlamıyla aşık olmuştum. Kendi aklım bile çok karmaşık olduğundan yazdığım her şey karmakarışık, bundan dolayı özür dilerim.

Şunu belirtmek istiyorum; Ink Black switchleri kullanarak bir klavye yapacağım her türlü, sadece önceliğimi hangisine vermem gerektiğini merak ediyorum. İnternetteki videolara baktığımda optik switchlerin Super Lube ile yağlandığını gördüm, :3ildcat yapmıştı hatta.
@hadwiger @Samotne Ciasteczka @Shuriken

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı