Meyve ve sebze yiyemiyorum

Gerçekten acıkmadığın sürece yiyemezsin zaten :D. Ayrıca o yaşta sporu önermem. Tabii sen bilirsin...
Spor derken amatör olarak futbol oynuyorum ondan bahsetmiştim :)
Zor olmadı mı senin için? Nasıl yaşayabildin bu yaşına kadar be!

Yaklaşık 5 yaşına kadar annem önüme ne koyarsa yermişim. Ondan sonra sadece taze fasulye yemeye başladım. Akşam öğününde ya pilav, makarna gibi ya da tavuk, et gibi yiyecekler.
Gerçekten acıkmadığın sürece yiyemezsin zaten :D. Ayrıca o yaşta sporu önermem. Tabii sen bilirsin...

Bir de futbol oynadığım için spor yapıyorum. Kendimi salmamak için yaklaşık her 2 günde bir bacak veya karın kası çalışıyorum.

Spor yapmaya başladığım için meyve, sebze yemem gerek. 2-3 yaşıma kadar meyve, sebze yiyen biriymişim. Ancak o zamandan beri 3-4 meyve ve 1 sebze hariç hiçbir meyve, sebze tüketemiyorum. Kokusunu aldığımda veya ağzıma aldığımda direkt olarak kusuyorum veya ağzımdan çıkarıyorum. Ayrıca yine aynı şekilde hiçbir türlü peynir, zeytin gibi kahvaltılık ürünleri de yiyemiyorum (bal ve reçel hariç). Bunun çözümü için ne yapmam gerekir?

Yaşım: 12.

Ispanak sevmiyorsanız eğer yoğurtla karıştırın. Brokoliyi de aynı şekilde yapabilirsiniz.Sevmediğiniz sebze yahut meyveyi sevdiğiniz yiyeceklerle birlikte tüketin.

Yaşayan ölü olabilirim, çünkü ben de aynı şekilde hiçbir sebze ürünü yemiyorum, aklınıza gelecek her türlü sebzeyi yemiyorum. Sürekli baklagil, et ve süt ürünleri tüketiyorum.

Büyüdükçe mecbur yiyeceksin, ekstra bir şey yapma. Üniversite yurdunda acıkacaksın mesela, sana verilen meyveyi köküne kadar yersin.

Tabii ki de zorunlu olunca yerim de hani futbol oynuyorum, hocalar beslenmenize dikkat edin falan diyor ve zaten meyve sebze yemek hem spor adına hem de normal yaşam adına önemli.
Protein almaya dikkat et. Bol süt iç. Peynir ye. Meyvelerden alacağın değerler de önemli ama istemiyorsun, eczanelerde tozlar var. Suya katılıp içiliyordu. Onları deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı