Yulaf yiyemiyorum

Yulafın üstüne 1 dolu kaşık fıstık ezmesi koyuyorum. Sonra da kaynar suyu basıyorun. Fıstık ezmesi suyla karışıyor yulafa aroması geçiyor. Güzel yeniyor. Meyve varsa içine doğruyorum. Genelde şeftali ve kırmızı erik. Bal varsa bal da atarım bazen. Yeniyor güzel.

Yulafı lapa olarak ve içine muz ezmesi katarak yemeyi deneyin. Ben çavdar ekmeğine katlanıyorum ki yulaf onun yanında kraker gibi kalır. Bu şeker hastalığı yok mu :)

Granola deneyebilirsiniz ama yulaf kadar sağlıklı değil o. Şeker oranı az olan bir tane bulabilirseniz deneyebilirsiniz.

Hocam ben eskiden de yiyemiyordum şimdi tek başına elle bile yerim (yavaş yavaş at olmaya) Blender'ya da bir kase alın içine yulaf müz süt koyun varsa da cicibebe de koyun karıştırın yiyin güzel gayet.

Yulaf+süt+muz+bal+kavun karıştırın mikserle için tadı hoş meyveyi bol tutarsanız tadını da almazsınız.
E, o zaman direkt meyvenin kendisini yiyeyim? En azından yoğurtla karıştırırım da tadı bir şeye benzer.

Bisküvi ezmesi ve süt ekleyin.
Çoğu bisküvide absürt miktarda şeker var. Diğerleri de çok tatsız, aynı yulaf yermiş gibi saman geviş getirirmiş gibi hissettiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı