Mezun mu dershane + 2 yıllık açıktan okumak mı daha mantıklı?

godlydread

Centipat
Daha fazla  
Bu sene açıktan üniversite yazıp dershane ile seneye 4 yıllık için hazırlanmayı düşünüyorum. Bir yandan açıktan 2 yıllık okuyup dershaneye gitmek mantıklı mı sizce? Seneye bir şeyler yapamasam bile en azından ön lisans alabilirim diye düşünüyorum. Ne diyorsunuz? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu sene açıktan üniversite yazıp dershane ile seneye 4 yıllık için hazırlanmayı düşünüyorum. Bir yandan açıktan 2 yıllık okuyup dershaneye gitmek mantıklı mı sizce? Seneye bir şeyler yapamasam bile en azından ön lisans alabilirim diye düşünüyorum. Ne diyorsunuz? Yardımlarınızı bekliyorum.
Tercih yapınca puanınız düşecek bunu kabul ettiyseniz olabilir.

Mantıklı değil. Çünkü, tercih yapıp seneye sınava gireceğiniz için OBP puanınız yarıya düşer. Onun yerine dershanede düzgün bir şekilde çalışın, en kötü ihtimalle 2 seneliğe gidersin.

Diploma puanım 68 tekrar iki senelik için bir sene hazırlanmak mantıklı mı sizce? OBP puanımın etkisi ek puanlı yerleştirmede gözüküyor meslek lisesi çıkışlı olduğumdan ilgili bölüme geçtiğimde sıralamam daha iyiye gidiyor ama normal yerleştirmede çok oynatmamış sıralamamı 9K civarı ileriye atmış. Ek puanlı yerleştirmede daha çok etki etmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
OBP bu sene puanıma +40 eklemiş tercih yaparsam sanırım 20'ye düşecek önerileriniz varsa bekliyorum. Konuda halen kafam karışık.

Yeni konular

Geri
Yukarı