2. kez mezuna kalmak mantıklı mı?

Sayısalda sıfırdan ilk 100 bine girebilir miyim 1.5 yılda. PC mühendisliği istiyorum.
Hocam niyetim kimseyi aşağılamak değil ancak 100k yapılması cidden kolay bir sıralama. Yalnızca 1.5 yıl içerisinde gerçekten programlı ve doğru kaynaklar ile çalışman gerekli. 0'dan kastın gerçek anlamda mı 0 yoksa lafın gelişi de dersi pek takmadın ama 3 5 şey biliyor musun?

Hocam niyetim kimseyi aşağılamak değil ancak 100k yapılması cidden kolay bir sıralama. Yalnızca 1.5 yıl içerisinde gerçekten programlı ve doğru kaynaklar ile çalışman gerekli. 0'dan kastın gerçek anlamda mı 0 yoksa lafın gelişi de dersi pek takmadın ama 3 5 şey biliyor musun?
Matematikte temelim varla yok arası bir şey. Onun dışındaki derslerde sıkıntı yok. 10 ve 11.sınıf kimyası sıkıntılı biraz. Bir de 11.sınıf fiziği.

Bir de zeka geriliğimin olduğumu düşünüyorum. Anlatılanları çoğu zaman anlamıyorum.

Matematikte temelim varla yok arası bir şey. Onun dışındaki derslerde sıkıntı yok. 10 ve 11.sınıf kimyası sıkıntılı biraz. Bir de 11.sınıf fiziği.

Bir de zeka geriliğimin olduğumu düşünüyorum. Anlatılanları çoğu zaman anlamıyorum.

Ezbere eğitim sistemimiz olduğu için anlamaman normal bende anlamıyordum. Zaten liseye doğru dürüst gitmedim. Korona nedeniyle.

Elinden geleni yapmaya çalış zaten kazanamazsan aynı yerden devam eder seneye kazanmaya çalışırsın. Mezun kafasıyla hareket etme ama neyin var neyin yok tamamen derslere ver kendini.

Ders çalışmayı bilmiyorum çünkü. Masanın başına oturuyorum, ne yapacağımı bilmiyorum öylece çırpınıp kafamı duvarlara vuruyorum.

Ne demek bilmiyorum kanka? Bilmediğin bir konuysa YouTube üzerinden açıyorsun konu anlatımını dinleyip notlarını alıyorsun sonrasında test kitabını açıp sorularını çözüyorsun.
Ders çalışmayı bilmiyorum diyen birini ilk defa duydum.

Ne demek bilmiyorum kanka? Bilmediğin bir konuysa YouTube üzerinden açıyorsun konu anlatımını dinleyip notlarını alıyorsun sonrasında test kitabını açıp sorularını çözüyorsun.
Ders çalışmayı bilmiyorum diyen birini ilk defa duydum.
İnan bilmiyorum hocam. Hoca soruyu çözdükten sonra durdurup ben çözmüş gibi not alıyorum. Fayda etmiyor. Bir türlü öğrenemedim ders çalışmayı.

Geri
Yukarı