Mezun mu tıp mı?

Yazım hatası yapma ceza alırsın o has, LAN yerlerini falan düzelt. Ünlü harfleri unutma. 4 seneye sıfırdan başlamıyorum geçmişteki tecrübelerimle başlıyorum bu da bir artıdır sonuçta üzülmeye gerek yok 30 yaşımda pişman olmaktansa 23-24 yaşımda pişman olmak çok daha iyidir. Ayrıca şunu söyleyeyim. Şimdi senin aldığın puan güzel bir puan seneye bu puanı alamazsan elindeki tıp kaçabilir bu bir sorun. Tıp yazdın diyelim başaramazsan, okulu bırakırsan, sınıfta birkaç kez kalırsan bu çok daha büyük bir sorun. Doktorlukta kan görmeyen bölümler var evet fakat o bölümlere ulaşmak için eğitimlerde kan göreceksin işte. Stajda acildesin adamın kolu kopmuş bağırarak geliyor ne yapabilirsin ki? Gece acile git ailenle orada acil kapısında bekle gelen hastaları izle bunu kaldırabilir misin bir düşün. Kaldırırım diyorsan tıp yazılabilir. Ayrıca şunu eklemek istiyorum. Para kazanmak hepimizin istediği şeyler ama para kazanmanın bir sanatı vardır. Bu sanatın adı yatırımdır. Temel ekonomi bilgilerini öğrenmeni tavsiye ederim. Yatırım nasıl yapılır, fonlar nedir falan bir araştır.

Kaldıramam gibi hocam teşekkür ederim yardimlariniz için.

Kan göre göre aşarsın bunu. Her tıpa giren de kandan tiksinmiyor değil. Ama bunu geçtim, tıp çok meşakkatli ve ömrünü oraya adayacağın bir bölüm. İyi düşünmek lazım.

Fizik ve matematiğe ilgiliyseniz mühendislik veya fen edebiyat tercih edebilirsiniz. Ama yine de iyi düşünün.

Ablam şu an tıp fakültesinde okuyor ve 4. sınıfa geçti bana sürekli eğlenceli hoş güzel diyor ama en çok dediği cümle şu " eğer sevmiyorsan okuyamazsın" tıp fakültesi dersler çok zor finalde sene boyunca tüm konulardan çıkıyor ve ayrıca tek bir dersten kalırsan tüm derslerden kalmış sayılıyor. Ki derslerde ekstra zor ama seviyorsan tutkun tüm zorlukların üzerinden geliyor. Durum bu karar senin 😉

Bende sizden yardim istiyorum ama tıp okunur ama ben yapabilir miyim diye düşünüyorum.

Objektif olalım. Bu ülkede kolay kolay kimse üniversitesini okuyup da istediği mesleği yapamaz! O yüzden mühendisliklerle zaman kaybetmeye ve olup olmayacağını bilmediğin bir şey için riske girmeye gerek yok, kan tutma olayı çok sıkıntı değilse yaz tıpı geç.
Hocam kendini geliştiren adam yapar diye düşünüyorum. O istediği bölümün alanı genişmiş zaten.

Kan göre göre aşarsın bunu. Her tıpa giren de kandan tiksinmiyor değil. Ama bunu geçtim, tıp çok meşakkatli ve ömrünü oraya adayacağın bir bölüm. İyi düşünmek lazım.

Fizik ve matematiğe ilgiliyseniz mühendislik veya fen edebiyat tercih edebilirsiniz. Ama yine de iyi düşünün.

Filozof olacağım hocam düşünmekten ilgi ve yeteneklerim mühendislik oku diyor ama ülke ve geleceği sen bu meslekle aç kalırsın diyor.
Hem illa yurt dışı şart değil. Savunma sanayinde çalışabilir mesela. Alanı genişmiş. Uzay Mühendisliği Nedir, Bir Uzay Mühendisi Ne İş Yapar?

Evet ama Türkiye'de uzay mi var sen bir yıl yapamazsın diyenler cok hocam.

Filozof olacağım hocam düşünmekten ilgi ve yeteneklerim mühendislik oku diyor ama ülke ve geleceği sen bu meslekle aç kalırsın diyor.

Şu 4 yıllık üniversite hayatında kendine bir şeyler katabilirsen işsiz kalmazsın. Hem işsizlikten korkuyorsanız tıp direkt çözüm.

Ben de bu sene girdim. Tercih dönemi olduğu için ben de bazı bölümlerde gidip geliyorum. Süre sanırım 20 Ağustos'a kadar uzadı. O vakte kadar insanlara danışarak fikir alabiliriz. Siz yine ilgi alanınızdan devam edin derim.

Bende sizden yardim istiyorum ama tıp okunur ama ben yapabilir miyim diye düşünüyorum.

Şöyle yapalım istersen ben senin konudaki ilk mesajını koplayalip ablama atayım konu hakkındaki görüşlerini (tıp zor, geleceği olan meslek, 1 sene ziyan olacak vs. O değerlendirsin) sorayım onun yazısını buraya sana atayım. O daha doğru bilgi verir benden. Yalnız ysrin sabahı bulacaktır atmam.

Şu 4 yıllık üniversite hayatında kendine bir şeyler katabilirsen işsiz kalmazsın. Hem işsizlikten korkuyorsanız tıp direkt çözüm.

Ben de bu sene girdim. Tercih dönemi olduğu için ben de bazı bölümlerde gidip geliyorum. Süre sanırım 20 Ağustos'a kadar uzadı. O vakte kadar insanlara danışarak fikir alabiliriz. Siz yine ilgi alanınızdan devam edin derim.
Hocam zorlu bir süreç ne yapacagimi bilemiyorum.
Şöyle yapalım istersen ben senin konudaki ilk mesajını koplayalip ablama atayım konu hakkındaki görüşlerini (tıp zor, geleceği olan meslek, 1 sene ziyan olacak vs. o değerlendirsin) sorayım onun yazısını buraya sana atayım. O daha doğru bilgi verir benden. Yalnız ysrin sabahı bulacaktır atmam.

Olur hocam okuyan biri benim için daha iyi olur. Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı