Mezuna kalınca MTOK bölümleri tercih edilebiliyor mu?

OnlyCan

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Merhaba, geçen sene YKS'ye girdim, ama pek çalışmadığım için tatmin eder bir sıralama yapamadım, dolayısıyla tercih de yapmadım. Bu sene de mezun senemdeyim, hedefim Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (50k civarı). Ama 50 bin civarına girememe ihtimalini de göz önüne alırsam yedek bir planım olmalı, o yüzden şunu soruyorum. Mezuna bıraktığım halde MTOK bölümlerini hâlâ tercih edebiliyor muyum, eğer tercih edebiliyorsam yeterli puanı yaptıktan sonra MTOK bölümüne az kişi alındığı için giriş olasılığım düşük mü? Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
(Başka bir şehirde zor bir şartta yaşamamak için kendi şehrimi tercih ediyorum, o yüzden ısrarla Sakarya)

Mtok geçerli olur onda herhangi bir sıkıntı olmaz. Daha az kişi alınıyor meselesine gelirsek aynı oranda da daha az kişi başvurabiliyor. Mtok'a başvurmak için sadece meslek lisesi çıkışlı olman lazım yani şansın daha yüksek denebilir.

Meselek lisesi mezunu isen evet mtok bölümüne girebilirsin. Mezuna kalman bunu değiştirmiyor.

Mtok geçerli olur onda herhangi bir sıkıntı olmaz. Daha az kişi alınıyor meselesine gelirsek aynı oranda da daha az kişi başvurabiliyor. Mtok'a başvurmak için sadece meslek lisesi çıkışlı olman lazım yani şansın daha yüksek denebilir.
Meselek lisesi mezunu isen evet mtok bölümüne girebilirsin. Mezuna kalman bunu değiştirmiyor.
Teşekkürler cevaplarınız için

Teşekkürler cevaplarınız için.

Hocam merhaba acaba 2 senelik okul a gittikten sonra mtok sistemi geçerli oluyor mu biliginiz var mı?

Hocam merhaba. Acaba 2 senelik okula gittikten sonra MTOK sistemi geçerli oluyor mu, bilginiz var mı?
Merhaba. YÖK Atlas'ta Gazi Üniversitesi MTOK Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazananlardan biri daha önce bir üniversitede öğrenciyken Gazi Üniversitesi MTOK Bilgisayar Mühendisliğini kazanmış. Bu duruma göre sizin için de MTOK sistemi geçerli olur.

Geri
Yukarı