Mezuna kalmak mantıklı mı?

jn702052

Picopat
Arkadaşlar merhaba,
Bildiğiniz üzere YKS sınavı açıklandı. Ben 170 bin sıralama yaptım. Daha yüksek sıralama bekliyordum çünkü Türkçe netlerimiin daha yüksek olmasını bekliyordum.

Sizce mezuna kalmak mantıklı mı? Ben daha 18 yaşımı doldurmadım ve baktığımızda yıl kaybım olmuyor. Veya şu an bu sıralama ile çok rahat İngilizce kimya bölümüne yerleşip sonraki sene çalışabilirim. Bunu yaparsam sıralamam çok ciddi bir biçimde yükseliyor. Örneğin YKS birincisi olursam sıralamam binlere çıkıyor. Yine aynı sıralamayı yaparsam sıralamam 250 binlere çıkıyor.

Bence mezuna bırakma her sene YKS giren sayısı artıyor. Bir de seneye harbi YKS all star olursa büyük sorun. Bir de psikolojik olarak hazır mısın o riski alırım diyorsan neden olmasın?

Arkadaşlar merhaba,
Bildiğiniz üzere YKS sınavı açıklandı. Ben 170 bin sıralama yaptım. Daha yüksek sıralama bekliyordum çünkü Türkçe netlerimiin daha yüksek olmasını bekliyordum.

Sizce mezuna kalmak mantıklı mı? Ben daha 18 yaşımı doldurmadım ve baktığımızda yıl kaybım olmuyor. Veya şu an bu sıralama ile çok rahat İngilizce kimya bölümüne yerleşip sonraki sene çalışabilirim. Bunu yaparsam sıralamam çok ciddi bir biçimde yükseliyor. Örneğin YKS birincisi olursam sıralamam binlere çıkıyor. Yine aynı sıralamayı yaparsam sıralamam 250 binlere çıkıyor.

Ailem mezuna kalınca bilgilerin köreleceğini ve bu sene 2.dönem olmadığı için seneye konuları yetiştirmenin zorlaştıracağını söylüyordu. Eğer çok sıkı pıkı çalışırsanız mantıklı gibi.

Arkadaşar peki mezuna kalınca evde kendim mi çalışayım yoksa dershaneye gitmeme gerek var mı?
Dershane boş bana göre, gidip adam akıllı çalışırsan artısı var ama nasıl olsa dershaneye gidiyorum orda öğretiyorlar diyip boşa alırsan beyni o zaman nanay.

Yeni konular

Geri
Yukarı