Mezuna kalmalı mıyım?

Qual

Hectopat
Daha fazla  
Sıralamam ea 9-10k civarı. Yeditepede birkaç bölüm gelebiliyor ve çap imkanlarıyla birlikte ybs ile çap yapabiliyorum. Ama bilmiyorum binaların sağlamlığı ne durumda yurtların sağlamlığı ne durumda sağlam olsa bile orada mutlu olacak mıyım içimde kuşku var. Mezuna bırakırsam Odtü cmpe ie econ işletme için çalışacağım muhtemelen hangisi gelirse. Odtü'ye de Ankara diye önyargılıyım açıkçası. Var mı bir önerisi olan veya bu üniversitelerden birinde okuyan?

Sıralamanız gayet iyi, bu ortalamayla iyi bir bölüme girebilirsiniz. Deprem riski için bir şey diyemeyeceğim, yine de bu sıralama ile yerleşebilirsiniz bana göre.

YBS'nin puanları her geçen yıl artıyor. Mezuna kalırsan bunu göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Seninkine benzer sıralama yapan arkadaşlarım genelde YBS'den tercihlerini yaptılar. Şehir içinse maalesef başka bir alternatif yok gibi İstanbul'da neredeyse hepsi.

İleride çok daha iyi anlayacaksınız, hayatınızdan 1 seneyi feda etmek çok büyük bir mesele. Diğerlerinden 1 sene daha geç hayata başlayacaksınız, 1 senelik maaştan olacaksınız, onlar yetişmeniz imkanız olacak. Bence hiç vakit kaybetmeyin, okul okuma kısmını hızlıca bitirin.

İleride çok daha iyi anlayacaksınız, hayatınızdan 1 seneyi feda etmek çok büyük bir mesele. Diğerlerinden 1 sene daha geç hayata başlayacaksınız, 1 senelik maaştan olacaksınız, onlar yetişmeniz imkanız olacak. Bence hiç vakit kaybetmeyin, okul okuma kısmını hızlıca bitirin.
sorun 1 seneyi feda etmek değil 18. yaşı feda etmek. Bunu ben de düşündüm fakat ileride elimdeki Yeditepe diploması ile ODTÜ diploması arasında fark olacak. ODTÜ ağı diye bir şey var. Ayrıca ybsden ne kadar memnun kalırım hâlâ bilemiyorum. İşin garip tarafı ne istediğimi de bilemiyorum o yüzden çok yönlü bir bölüme girmem lazım. Ama genel olarak bilgisayar ve yazılıma meraklı olduğumu söyleyebilirim.

Sıralamam ea 9-10k civarı. Yeditepede birkaç bölüm gelebiliyor ve çap imkanlarıyla birlikte ybs ile çap yapabiliyorum. Ama bilmiyorum binaların sağlamlığı ne durumda yurtların sağlamlığı ne durumda sağlam olsa bile orada mutlu olacak mıyım içimde kuşku var. Mezuna bırakırsam Odtü cmpe ie econ işletme için çalışacağım muhtemelen hangisi gelirse. Odtü'ye de Ankara diye önyargılıyım açıkçası. Var mı bir önerisi olan veya bu üniversitelerden birinde okuyan?
Hocam eğer istediğiniz yer tutuyorsa gidin istemediğiniz bir yere gitmek gerçekten kişileri üzüyor

Hocam eğer istediğiniz yer tutuyorsa gidin istemediğiniz bir yere gitmek gerçekten kişileri üzüyor
Mezuna kalmaktan da çekinmeyin bu sene 9-10k yaptıysanız diğer sene istikrarlı çalışıp ilk 1k ya oynayabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı