Mi 11 Lite alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Etiketleyeceklerim benden daha iyi bir yorum yapabilir.
Zırt pırt milleti etiketlemene gerek yok, etiketlediğin kişiler senle beraber konuya bakan kişiler zaten. Her konuda etiket yapmanın bir manası yok. Yorumunuzu yapın devam edin, bu şeyler ile uğraşmanıza gerek yok. Her mesaja da etiket atılmaz.

Bütçe artırma şansın varsa A52 öneririm. M11 Lite yerine de Note 10 Pro öneririm.

Zırt pırt milleti etiketlemene gerek yok, etiketlediğin kişiler senle beraber konuya bakan kişiler zaten. Her konuda etiket yapmanın bir manası yok. Yorumunuzu yapın devam edin, bu şeyler ile uğraşmanıza gerek yok. Her mesaja da etiket atılmaz.

Bütçe artırma şansın varsa A52 öneririm. M11 Lite yerine de Note 10 Pro öneririm.
Mi11 lite'ı neden önermiyorsunuz. Almayı planlıyordum.

Mi11 lite'ı neden önermiyorsunuz. Almayı planlıyordum.
Burada insanlara fikir danışıyoruz. Farklı fikirler ortaya çıkacaktır elbette. Mesela kamera konusunda bir ayrılık var, kimi A52 diyor kimi Mı 11 Lite diyor. Yabancı ve Türk çok insan gördüm ve bu telefonları çok araştırdım. 11 Lite daha doğal çekiyor, olduğu gibi çıkarıyor. Bu benim fikrim. A52 için daha iyi diyen de var elbette.

Ama sürüyle video izleyip forumlara baktım. Ben 11 Lite'ı tercih ederim %80 ihtimalle. A52 güncelleme konusunda takıntılı iseniz 4 yıl güncelleme alacak, Samsung bunu vadediyor. Mesela şu konuda da ayrılık gördüm, OneUI beğenmeyen insanlar da gördüm. Yavaş olduğunu, iade etmelerini sağlayacak derecede rahatsız olanlar da gördüm. Beğenenleri de gördüm.

Mesela su ve toz sertifikası var A52 cihazında. Ama bunun da videoları var, telefonu suya atmayacağız işin sonunda. Yani cidden sizde bitiyor, hangisini isterseniz onu alacaksınız elbette. Biz fikir verebiliriz siz de değerlendirir ve karar verirsiniz.

Bu forumda genel olarak bu bütçe için A52 öneriliyor. Ben şahsen yazdığımı varsayım ve araştırmalarıma istinaden yazıyorum. İki cihaza da sahip değilim. Ama şu an aklımda Mi 11 Lite var.

Mi 11 Lite' ın avantajı ekranı ve zarifliği. (Delta<2, 10 bit, DCİ P3 %99, HDR 10+)

A52' nin avantajı su geçirmezlik, yazılım, güncelleme desteği, kamera. (OIS, ön kamera çok daha iyi, arka kamera hemen hemen eşit gibi görünse de yazılım ile A52 biraz daha iyi.)

Poco X3 Pro' nun avantajı işlemci ve UFS 3.1 teknolojisini kullanması. (Performansı hariç pek alınası bi' telefon değil.)

Redmi Note 10 Pro' nun avantajı yok sallayın onu. Belki 108 MP kamera olabilir ama onun dışına pek bi' artısı yok. He bi' de açık havada güzel gözükür (1200 nits).

Wİ-Fİ 6 olsa güzel olurmuş.

Soru belli, alınır mı?

Size göre mi 11 Lite tasarımı ağırlığı hafifliği açısından nasıl? Ekranında sorun olduğu söyleniyor. Bu yüzden mi 10t Lite almayı düşündürüyor beni. Ama mi 10t Lite biraz hantal bir telefon ve bu yüzden de ona da pek yanaşmıyorum (başka bir sorununu görmedim. Sadece ağır ve kalın bir telefon.) Bu telefon sizce günlük hayatta rahat bir şekilde kullanabilecek bir telefon mu?

Sizce hangisini almalıyım?

Reis telefon ekranı muazzam günlük deneyimi çok iyi fakat en basit subway surf bile oynasan 1 2 saat içinde ısınıyor biraz. Film video veya dizi izlerken verdiği zevki hele gece karanlık modda kullanırken aşırı güzel deneyimi var ekranı güzel bataryası biraz az geldi bana yani 1 günü zar zor yetiriyorum ama 1 saat de doluyor. Bence alınır telefon ben 5 ay oldu kullanalı. Telefon gayet hızlı çok çok nadir takılma kasma oluyor. Fakat bir sorunu var belirtmeden duramayacagim son 1 aydır oluyor. Snapchat veya Instagram da bazen kamera durduruldu diyor sonra kamerami açıyorum kamera yanıt vermiyor diyor.

Siyah ekran bir şekilde hiçbir şey olmuyor deklanşör e tıkladığın zaman 10'dan geriye sayıyor tamama tıklıyorsun kameradan çıkıp geri açıyorsun aynısını bir kez daha yapıp telefonu ( düğmeye bir kere basıp ) kapatıyorsun açıp kapama ( uzun olan değil ) düzeliyor bu 1 ayda toplam 8 kere oldu ara ara şu an nazar değmesin olmuyor bu sorunu korkutuyor 2 3 arkadaşda daha olmuş. Onun dışında aşırı memnunum.

Önce çıkan kısımları: Ekran.

İncelik ve tasarımı aynı zamanda kamerası da efsane gerçekten neredeyse bir iPhone 11 gibi gerçekten memnun ediyor video performans ve ön kamera video performansı kötü değil ama çok iyi de değil zaten dxomark kamera puanına bakarsan her şeyi açıklamış. Arka kamera ve modları ( gece çekimleri de dahil) bence segmentinin hatta 1 tık üst düzey segment de dahil en iyi kamera video performansı ise segmentinde 2. olabilir ama çoğu Android telefon video performansı böyle ( orta segmentte )

Telefonun bence kötü yanları.

O kamera bugu korkutuyor ama bilmiyorum bir şey olmaz gibi.

Oyunlar ısıtabiliyor.

Batarya bana biraz kısa gidiyor ( ama 1 saat de tam 0'dan 100'e doluyor)

Size göre mi 11 Lite tasarımı ağırlığı hafifliği açısından nasıl? Ekranında sorun olduğu söyleniyor. Bu yüzden mi 10t Lite almayı düşündürüyor beni. Ama mi 10t Lite biraz hantal bir telefon ve bu yüzden de ona da pek yanaşmıyorum (başka bir sorununu görmedim. Sadece ağır ve kalın bir telefon.) Bu telefon sizce günlük hayatta rahat bir şekilde kullanabilecek bir telefon mu?

Sizce hangisini almalıyım?

Reis telefon ekranı muazzam günlük deneyimi çok iyi fakat en basit subway surf bile oynasan 1 2 saat içinde ısınıyor biraz. Film video veya dizi izlerken verdiği zevki hele gece karanlık modda kullanırken aşırı güzel deneyimi var ekranı güzel bataryası biraz az geldi bana yani 1 günü zar zor yetiriyorum ama 1 saat de doluyor. Bence alınır telefon ben 5 ay oldu kullanalı. Telefon gayet hızlı çok çok nadir takılma kasma oluyor. Fakat bir sorunu var belirtmeden duramayacagim son 1 aydır oluyor. Snapchat veya Instagram da bazen kamera durduruldu diyor sonra kamerami açıyorum kamera yanıt vermiyor diyor.

Siyah ekran bir şekilde hiçbir şey olmuyor deklanşör e tıkladığın zaman 10'dan geriye sayıyor tamama tıklıyorsun kameradan çıkıp geri açıyorsun aynısını bir kez daha yapıp telefonu ( düğmeye bir kere basıp ) kapatıyorsun açıp kapama ( uzun olan değil ) düzeliyor bu 1 ayda toplam 8 kere oldu ara ara şu an nazar değmesin olmuyor bu sorunu korkutuyor 2 3 arkadaşda daha olmuş. Onun dışında aşırı memnunum.

Önce çıkan kısımları: Ekran.

İncelik ve tasarımı aynı zamanda kamerası da efsane gerçekten neredeyse bir iPhone 11 gibi gerçekten memnun ediyor video performans ve ön kamera video performansı kötü değil ama çok iyi de değil zaten dxomark kamera puanına bakarsan her şeyi açıklamış. Arka kamera ve modları ( gece çekimleri de dahil) bence segmentinin hatta 1 tık üst düzey segment de dahil en iyi kamera video performansı ise segmentinde 2. olabilir ama çoğu Android telefon video performansı böyle ( orta segmentte )

Telefonun bence kötü yanları.

O kamera bugu korkutuyor ama bilmiyorum bir şey olmaz gibi.

Oyunlar ısıtabiliyor.

Batarya bana biraz kısa gidiyor ( ama 1 saat de tam 0'dan 100'e doluyor)

Hocam Temmuz'daki konuya neden yanıt verdiniz ki. Samsung Galaxy A52 aldım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı