Mi 13t Pro mu S23+ mı alınmalı?

Dimensity 9200+, 8 Gen 2'den iyi sayılmaz. Genel olarak denkler. CPU harici 9200+'in önde olduğu konu yok. GPU ve NPU biraz daha 8 Gen 2 lehine. Adreno 740'ın üstüne çıkabildigini sanmıyorum ki 3DMark'a göre de öyle.

Kameraya önem veriyorsanız direkt S23+ almak daha mantıklı. IMX707 ve o rezalet selfie kamera ile uğraşmak istemezdim. Kamera çok da önemli değil derseniz alternatif olabilir.

Bu Instagram'da falan kalite bozulması düzeltmişdi Samsung o iyi mi?
Evet, S23'ün optimizasyonu var.

Xiaomi sıkıntılı bir marka şahsen ben çin ürünü almam kore teknoloji anlamında japonya klasmanında dayanıklı cihaz üreten bir şirket ben samsungun amiral gemilerini her daim alırım giriş seviyeleri bile günlük kkullanım için ideal

Dimensity 9200+, 8 Gen 2'den iyi sayılmaz. Genel olarak denkler. CPU harici 9200+'in önde olduğu konu yok. GPU ve NPU biraz daha 8 Gen 2 lehine. Adreno 740'ın üstüne çıkabildigini sanmıyorum ki 3DMark'a göre de öyle.

Kameraya önem veriyorsanız direkt S23+ almak daha mantıklı. IMX707 ve o rezalet selfie kamera ile uğraşmak istemezdim. Kamera çok da önemli değil derseniz alternatif olabilir.

Evet, S23'ün optimizasyonu var.
kamera ve günlük kullanım şeyi önemli esas telefonda oyun falan pek oynamiyorum mesajlaşma uygulamaları falan genellikde

Bence Xiaomi de kamera büyük iyileştirmeler yapılmış. Mesela bu serilerde Leica iş birliği var ve işlemci olarak Dimensity 9200+ biraz Snapdragon 8 Gen 2'ye göre daha iyi sayılsa da ikisi de bence aynı sayılır.

Ayrıca kamera olarak öyle aman aman puan farkı yok. İki cihazda memnun edecektir.

Ayrıca Samsung'un hâlâ amiral gemisi cihazlarında 45W kullanması bir eksi. Xiaomi bu konuda her zaman daha iyi. Genellikle 65W veya 120W kullanıyorlar. Ve batarya olarak da performansına önem veriyorlar.

Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, 4 yıl Android/5 yıl güvenlik güncellemeleri, 144 Hz, dahili likit ve Vapor Chamber soğutma bulunması da cihazın ısınmasına büyük katkıda engel olacaktır. Ve hem günlük kullanımda hem de oyun performansında daha da iyi olacaktır Samsung'a göre.

Bence Xiaomi de kamera büyük iyileştirmeler yapılmış. Mesela bu serilerde Leica iş birliği var ve işlemci olarak Dimensity 9200+ biraz Snapdragon 8 Gen 2'ye göre daha iyi sayılsa da ikisi de bence aynı sayılır.
Raw gucte Dimensity 9200+ lehine zaten. Ama 8 Gen 2 For Galaxy o konuda da kazanıyor. GPU konusunda da Adreno 740 düzeyine gelebildiğini düşünmüyorum.
NanoReview de beni doğruluyor zaten.
Screenshot_20231015_112843_Chrome.jpg
Screenshot_20231015_112920_Chrome.jpg

Ayrıca MediaTek APU 690 gerçekten Hexagon düzeyinde değil. Kaldı ki tuketimleri bile denk değil:
Exynos 990'dan sonraki rekor tüketim. 15W tüketim ve 45 dereceye kadar ısınmış.
S23 ise yükte 7W tüketiyor:
Screenshot_20231015_115401_Chrome.jpg

8 Gen 1'i falan feci sollamış tuketimde.

Ayrıca kamera olarak öyle aman aman puan farkı yok. İki cihaz da memnun edecektir.
Var aslında. Selfie kamera ve portre modundaki vasatlığı kucumseyemem.
Ayrıca video stabilizasyonu gerçekten iyi değil:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Rica ediyorum iP 11, S21 Ultra'dan daha iyi kameraya sahip diyen şu siteyi kaynak olarak kullanmayın.
Hata dolu.
Veya S22, 13'ten kötü ha? Yok daha neler?
Ekran Görüntüsü (91).png

Ayrıca Samsung'un hâlâ amiral gemisi cihazlarında 45W kullanması bir eksi. Xiaomi bu konuda her zaman daha iyi. Genellikle 65W veya 120W kullanıyorlar. Ve batarya olarak da performansına önem veriyorlar.
Her gün 120W ile şarj edilen bir batarya ile her gün 45W şarj edilen bir batarya birkaç yıl sonra aynı performansı vermeyecek. iPhone ve Samsung salak değil sonuçta.
Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, 4 yıl Android/5 yıl güvenlik güncellemeleri, 144 Hz, dahili likit ve Vapor Chamber soğutma bulunması da cihazın ısınmasına büyük katkıda engel olacaktır. Ve hem günlük kullanımda hem de oyun performansında daha da iyi olacaktır Samsung'a göre.
Evet, oyunda olacaktır ama günlük kullanımda hayır.
S23+ olumlu yanları atlanmis:
- Kablosuz şarj,
- Daha iyi batarya,
- Daha iyi ana kamera,
- 3x optik zoom,
- 8K 30 FPS video,
- Daha iyi geniş açı,
- Daha başarılı telefoto,
- Daha iyi selfie kamera,
- Selfie kamerada 4K 60 FPS, Mi 13T Pro hala 1080p 30 FPS.
- Daha iyi video optimizasyonu,
- Sosyal medya optimizasyonu,
- One UI arayüzü,
- 3.2 USB.

Alıntıladığım yerler kaymış. Affınıza sığınıyorum. Tekrardan ugrasamayacagim.

Geri
Yukarı