Mi 9T Bir Anda Renkler Gidiyor

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar sorunum çok ilginç ama cihazı normal kullanırken bir anda ekran komple siyah beyaz oluyor. Uygulamaların hepsi ana menü her şey siyah beyaz oluyor. Ekranı kapatıp açınca ise düzeliyor. Neden oluyordur bu sorun? Servise vermeme gerek var mı?

Donanımsal bir problem olduğunu varsayarak söylüyorum, ekranın anakarta bağlı olduğu soketlerde temassızlık olabilir ve ya bataryada bir problem olabilir, elektronik sonuçta her şey olabilir. Yazılımsal bi problem de olabilir ancak o konuda fazla fikrim yok. Servise göndermenizde fayda var donanımsal bi problem ise düzelme şansı olduğu gibi tamamen tehlikeli bir sonuçla karşılaşma riskiniz de var.

Donanımsal bir problem olduğunu varsayarak söylüyorum, ekranın anakarta bağlı olduğu soketlerde temassızlık olabilir ve ya bataryada bir problem olabilir, elektronik sonuçta her şey olabilir. Yazılımsal bi problem de olabilir ancak o konuda fazla fikrim yok. Servise göndermenizde fayda var donanımsal bi problem ise düzelme şansı olduğu gibi tamamen tehlikeli bir sonuçla karşılaşma riskiniz de var.
11.0.4.0 sürümü geldi. Bakalım sorun devam edecek mi ona göre gönderebilirim.

Donanımsal değil miui de bazen oluyor. Servise gönderip yeniden yazılım yükletebilirsin. Fabrika ayarlarıyla da belki düzelebilir. Benim de mi 8 lite da oldu bi kere çok şaşırdım. Kısa süre sonra da gri tonlama özelliği geldi telefona. Dark mode yokken de bazo uygulamalarda telefon dark mode a dönüyordu. Kısa süre sonra dark mode güncellemesi gelmişti. Xiaomi öyle yapıyor bazen. Güncellemeleri erken getiriyor ama aktif etmiyor, sonraki güncellemede aktif ediyor. Sende de bu durumdan kaynaklı yazılımsal bir bug olmuş olabilir. Çok fazla ortaya çıkmaz. İçin rahat olsun.

Telefonun bildirim çubuğunu indirince, ''gri tonlama'' diye bir ayar göreceksin; o açık olabilir.
Yok hocam açık değil. Yani öyle bir durum ki sorun oluştuğunda SS almıştım gösteririm diye. Sorun geçince SS de renkli hale geldi.
Monokromatik özelliğini açmış gibi oluyordu ekran.
Screenshot_2020-01-21-11-25-46-595_com.android.settings.jpg

Sizin gibi bu telefonda sorun yaşayan çok insan var. Onun için dedim.
Teknoloji şans işi :).

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-01-21-11-25-43-963_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-01-21-11-25-43-963_com.android.settings.jpg
    138,3 KB · Görüntüleme: 45
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı