Mi Band 4 incelelemesi

Merhabalar, Mi Band 4 dün elime ulaştı ve sizin alınır mı, alınmaz mı sorularınıza cevap vermek için böyle bir rehber yapmaya karar verdim.

Eşleme: Eşlemesi çok kolay. Bluetooth ile yapılıyor. Fakat Mi Band'in şarjının %10 üstü olması gerekiyor. Android ve IOS'ta bulunan mi fit uygulaması ile eşliyorsunuz. Mi fit etrafındaki cihazları taramaya başlıyor ve bulunduğunda bileklikte "eşleştirmek istiyor musunuz?" Tarzında bir soru geliyor ve buna evet dedikten sonra güncelleme yapıyor ve cihazınız hazır oluyor.

Tasarım: Tasarımı hoş, kayışı lastik. Ekranın bulunduğu kısım kayıştan ayrılabiliyor. Bileğinize takmak gayet kolay, normal kol saati takar gibi takıyorsunuz.

Şarj: Şarjı boştan, tam doluya 30 dk civarında ulaştı. Tam doluyken 1 ay gidebildiği söyleniyor. Şarj etmek ise biraz garip. Ekranın bulunduğu kısmı çıkartıp, kutunun içinden gelen şarj adaptörüne takmanız gerekmekte.

Özellikler;
  • Adımsayar ve buna dahil olarak kalori, süratiniz ve mesafe de gösteriliyor.
  • Nabız ölçer.
  • Egzersiz (açık alan koşu, koşu bandı, bisiklet, havuzda yüzme, yürüyüş, serbest.)
  • Hava durumu ( telefonunuzdaki hava durumu uygulamasından)
  • Bildirimler (telefonunuzdaki bildirimleri yansıtma) (Mi Fit'ten yapılıyor.)
  • Rahatsız etme modu.
  • Alarm (mi Fit'ten zamanı ayarlayabiliyorsunuz) (alarm zamanı gelince titreşiyor.)
  • Müzik (telefonunuzdan)
  • Kronometre.
  • Zamanlayıcı.
  • Cihazı bul (bastığınızda telefonunuzdan tiz bir ses çıkıyor, bulabilmeniz için)
  • Bileklik ekranı değiştirme (Mi Fit'te hazır kadranlar ve cihazın içinde 3 tane ekran, 3. parti uygulamalar ile de yapılabiliyor.)
  • Parlaklık ayarlama (5 kademeli)
  • Renkli ekran (Mi Band 3'te yok.)
  • Arama kontrolü (telefonunuz çaldığında bileklik titriyor ve oradan açabiliyorsunuz fakat konuşamıyorsunuz.)

Çalışma koşulları: 50 metreye kadar suya dayanıklı. Deniz suyu önerilmiyor, duş alınabiliyor, havuzda yüzülebiliyor, el yıkanabiliyor. Su altındayken ekranın dokunmatiği çalışmıyor. Toz ise belirtilmemiş.

Fiyat: Hepsiburada'dan aldım gerçek fiyat 240 TL fakat ben %40 indirimle 178 TL'ye aldım. Mi Band 3, 100 TL, Mi Band 5 ise 260 TL.

Kişiselleştirme: Kadran ekranının değiştirilebilmesi çok güzel bence. 3. parti uygulamalar ile yeni kadranlar ekleyebilirsiniz.

Alınır mı? Bence değer. Bir sürü özelliği var, çok güzel fakat fiyatı biraz fazla. İndirimden alınabilecek bir ürün.

Rehberimi okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Bilekliği ilk şarja takarken ve kayışa geri takarken biraz korkuyordum nedense :D.
şarj mantığı Honor band 5 gibi olsa daha güzel olabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı