Mi Band 7 değerlendirmesi

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
Öncelikle yeni almış olduğum Mi Band 7 saat ile ilgili görüşlerimi ve değerlendirmesini sizlere aktaracağım. Umarım akıllı saat alacak kişilere faydası olur.

1. Batarya 10/10
Mi Band 7 ile 180 mAh batarya ile gelmesi hoşuma gitti.

2. Ekran boyutu 10/10
Ekran boyutu olarak normal derecede büyük olması güzel. Mi Band 7 1.62 inç ekran boyutuyla geliyor.

3. Arayüz 10/10
Mi Band 7'de spor modlarının 120 olması ve arayüz olarak geliştirilmesi hoşuma gitti.

4. Eklenen yeni özellikler 10/10
Ekranda büyük değişiklik yapılmış 1. Güçlendirilmiş Cam 2. Kavisli Ekran (2.5D) 3. Sürekli Açık (Always-on) 4. 500nit Parlaklık eklendiğini görüyoruz.

5. Fiyatı uygun mu?
Fiyat olarak biraz pahalı olduğu doğru. Ülke ekonomisinin de buna etkisinin olacağını düşünüyorum. En az 940 küsur fiyata internette bulabilirsiniz. Fiyatının normal şartlarda 500-600 arası olması gerektiğini düşünüyorum. Umarım fiyatı biraz da olsa düşer.

Mi Band 7'de benim beklediğim özellikler vardı, ama eklememişler. Bunları sizler için yazacağım.
1. Sesli asistan,
2. Tansiyon ölçme,
3. Denizde yüzme,
4. Ortam ışığı sensörü,
5. GPS ve NFC,
6. Toza dayanıklılık ve suya dayanıklılık: IPX7.

Her haliyle Mi Band 7 çok güzel. Aldığıma pişman değilim. Mi Band 6 kullananlar varsa o kadar para vermelerini doğru bulmuyorum ama Mi Band 4 veya 5 kullanıcıları bence kesinlikle almalılar.

Öncelikle yeni almış olduğum Mi Band 7 saat ile ilgili görüşlerimi ve değerlendirmesini sizlere aktaracağım. Umarım akıllı saat alacak kişilere faydası olur.

1. Batarya 10/10
Mi Band 7 ile 180 mAh batarya ile gelmesi hoşuma gitti.

2. Ekran boyutu 10/10
Ekran boyutu olarak normal derecede büyük olması güzel. Mi Band 7 1.62 inç ekran boyutuyla geliyor.

3. Arayüz 10/10
Mi Band 7'de spor modlarının 120 olması ve arayüz olarak geliştirilmesi hoşuma gitti.

4. Eklenen yeni özellikler 10/10
Ekranda büyük değişiklik yapılmış 1. Güçlendirilmiş Cam 2. Kavisli Ekran (2.5D) 3. Sürekli Açık (Always-on) 4. 500nit Parlaklık eklendiğini görüyoruz.

5. Fiyatı uygun mu?
Fiyat olarak biraz pahalı olduğu doğru. Ülke ekonomisinin de buna etkisinin olacağını düşünüyorum. En az 940 küsur fiyata internette bulabilirsiniz. Fiyatının normal şartlarda 500-600 arası olması gerektiğini düşünüyorum. Umarım fiyatı biraz da olsa düşer.

Mi Band 7'de benim beklediğim özellikler vardı, ama eklememişler. Bunları sizler için yazacağım.
1. Sesli asistan,
2. Tansiyon ölçme,
3. Denizde yüzme,
4. Ortam ışığı sensörü,
5. GPS ve NFC,
6. Toza dayanıklılık ve suya dayanıklılık: IPX7.

Her haliyle Mi Band 7 çok güzel. Aldığıma pişman değilim. Mi Band 6 kullananlar varsa o kadar para vermelerini doğru bulmuyorum ama Mi Band 4 veya 5 kullanıcıları bence kesinlikle almalılar.
Keşke artık NFC gelse de bileklikten ödeme yapabilsek.

Ben Mi Band 4'te kaldım. Gerçi kardeşim kordonunu kopardığından onu da kullanamıyorum. İyi bir indirim olsa güzel bir ürün gibi.
Benim de koptu yeni kordon aldım ama asla orijinali gibi olmuyor. Yine de kullanılıyor.

1 - tansiyon ölçme özelliği gelemez, onun için basınç yaratması lazım.

2 - denizde yüzme ne ya, o spora girmiyor.

3- sesli asistan olan versiyonları var, örneğin Mi Band 6 China version.

4 - zaten dayanıklı değil mi toza falan?

5- ortam ışığı sensörü eklenebilir, o güzel fikir.

6- GPS çok işe yaramaz şahsen, o cihaz telefonsuz adam gibi işe yaramıyor zaten.

7- NFC versiyonları var.

Ben Mi Band 4'te kaldım. Gerçi kardeşim kordonunu kopardığından onu da kullanamıyorum. İyi bir indirim olsa güzel bir ürün gibi.

İndirim belki ileride olabilir beklemekte fayda var. Ayrıca bildiğim kadarıyla kordon ayrıyeten cihaza uyumlu alabiliyorsunuz. Fiyatlarına bakmadım açıkçası.

Keşke artık NFC gelse de bileklikten ödeme yapabilsek.

Benim de koptu yeni kordon aldım ama asla orijinali gibi olmuyor. Yine de kullanılıyor.

NFC geldi ya? Mi Band 3'den beri var o. Bizim ülkemizde kullanılmıyor.

1 - tansiyon ölçme özelliği gelemez, onun için basınç yaratması lazım.

2 - denizde yüzme ne ya, o spora girmiyor.

3- sesli asistan olan versiyonları var, örneğin Mi Band 6 China version.

4 - zaten dayanıklı değil mi toza falan?

5- ortam ışığı sensörü eklenebilir, o güzel fikir.

6- GPS çok işe yaramaz şahsen, o cihaz telefonsuz adam gibi işe yaramıyor zaten.

7- NFC versiyonları var.

Havuzda yüzme seçeneği var onun gibi denizde yüzme eklenebilir. İnternette baktığımda toza dayanıklılık yok. Sesli asistan başka sürümlerde var ise Türkçe dil olarak cihazlara eklenebilir. NFC Türkiye'de kullanılmadıktan sonra olmasının faydası yok. GPS bence işe yarayabilir. Tansiyon ölçme örnek sadece.

Havuzda yüzme seçeneği var onun gibi denizde yüzme eklenebilir. İnternette baktığıma göre toza dayanıklılık yok. Sesli asistan başka sürümlerde var ise Türkçe dil olarak cihazlara eklenebilir. NFC Türkiye'de kullanılmadıktan sonra olmasının faydası yok. GPS bence işe yarayabilir. Tansiyon ölçmeyi örnek verdim.

Toza dayanıklılığın olmasına gerek yok, alet su geçirmedikten sonra. Her yeri kapalı zaten.

Geri
Yukarı