Mi9 T Pro mu, ROG Phone 2 mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda bahsediyor.
Evet bu videoyu izlemiştim. Lise zamanımda HTC EVO 3D'i çok merak etmiştim ama alamamıştım. Geçmişe baktığımda iyi ki almamışım. Ama ROG Phone 2 benim ihtiyaçlarımı gerçek anlamda karşılayacak bir telefon. Malesef resmi TR satışı yok ve geleceğini çok sanmıyorum.

Peki resmi güncellemeler gelir mi telefona? O konuda sorun yaşar mıyım?

Muhtemelen farklı bir İMEİ atmışlardır. Yarın arayıp bir sormayı düşünüyorum. Yeri geliyor il dışına çıkıyorum iş için. Ne kadar süre kalacağım belli olmuyor. Oradayken İMEİ'de bir yaşarsam kötü olur.
Evet Rog Phone plaka işlemi hızlı bir şekilde bulundu. Band 20 gitmiyor, otomatik güncelleme alıyor, sıfırlamada falan Imei gitmiyor. Aynı Oneplus cihazlar gibi. Xiaomi'lerde bu sorunlar yaşanıyor malum yöntemde.

Oyun için falan muhteşem bir telefon ama biraz daha all-around bir telefon isterseniz Oneplus 7 Pro bakabilirsiniz. 8/256'sı yaklaşık aynı fiyat Rog Phone ile.

Oyun telefonu olarak adlandirilmasi bir pazarlama taktiği. Diğer ayni donanımı kullanan cihazlarla arasinda bir performans farkı yok, 12 GB olmasi da sana doğrudan oyunlarda ekstra bir performans artışı sağlamaz ayni donanimi kullanan rakiplerine göre.

Oyun telefonu olarak adlandirilmasi bir pazarlama taktiği. Diğer ayni donanımı kullanan cihazlarla arasinda bir performans farkı yok, 12 GB olmasi da sana doğrudan oyunlarda ekstra bir performans artışı sağlamaz ayni donanimi kullanan rakiplerine göre.
Ama bu donanımda 6000 mAh batarya ve 90Hz ekran sunan çok bir seçenek yok. Nispeten kendi donanımında bulunan tetik tuşlarıda güzel bir özellik. Soğutma zımbırtısı sizin dediğiniz gibi pazarlama taktiği olsa gerek. Onu takmanın bana tek faydası yan tuttuğumda sarj kablosunun elime gelmeyecek olması.

Arka kapağında Tencent Games yazıyorsa yüksek ihtimalle Çin sürümü. Global ROM atıldıysa bile Band 20 olmadığından kırsal alanda 4.5G'ye ulaşamayabilirsiniz.
IMEI konusunda sorun yaşayacağınızı sanmam, eğer güvenilir yerden alacaksanız.
Ama yedek parça konusu sıkıntı, cihazdan ülkemizde çok az var ve ekranı pahalı olduğundan ülkemizde bulunmuyor bile olabilir.
Cihazı dikkatli kullanıyorsanız bile kazalar çıkabiliyor, cihazda kronik sorun olmasa bile bu tarz sorunlar tat kaçırıyor.
Eğer bunlar sizin için sorun değilse RoG Phone 2'yi tercih edin bence. Mi 9T Pro'ya göre neredeyse her alanda 2 gömlek üstün bir cihaz.
Düzenleme: Sağlam bir soğutma sistemi olmasa da, normal amiral gemilerinde pek bulunmayan büyük bir "vapor chamber" (Türkçe'de nasıl adlandırıldığını bilmiyorum.) var ki bu da ısının dağılmasını sağlıyor.
@BERWAR 'ın da dediği gibi, pek önemli değil ısıyı yok etmiyor sonuçta, dağıtıyor.
Isıyı cihazdan atsın/üfürsün diyorsanız fiziksel fanlı Red Magic 3'e bakabilirsiniz. Throttle testlerinde önde, yani az çok işe yarıyor fiziksel fan olayı.

Son düzenleme:
Gece gündüz oyun oynayacak halin yok diye düşünüyorum. 90 HZ panel güzel ama olmasa da bir şey kaybetmezsin.
Katılıyorum, şuan için panel kalitesine önem vermek daha iyi olur gibi. Çünkü piyasada 120 hz destekleyen çok oyun yok ve 90/120 hz panellerde parlaklık/panel kalitesi ciddi düşüşe uğruyor. 90 hz olduğu halde iyi panel sunabilen Pixel 4 ve Oneplus 7 Pro bile HDR içerik/parlaklık karşılaştırmalarında geçen yılın iPhone XS'ine göre daha zayıf. Ben olsam yine 90 hz'i tercih ederdim ama panel kalitesini tercih eden kişi sayısı çok daha fazla olur.

Mi 9T Pro'ya göre neredeyse her alanda 2 gömlek üstün bir cihaz.
Her alanda demek doğru olmaz. CPU ve GPU ayni. 12 GB RAM'de oyunlarda doğrudan fark yaratmaz arka planda oyundan oyuna atlamayacaksan eğer.

Katılıyorum, şuan için panel kalitesine önem vermek daha iyi olur gibi. Çünkü piyasada 120 hz destekleyen çok oyun yok ve 90/120 hz panellerde parlaklık/panel kalitesi ciddi düşüşe uğruyor. 90 hz olduğu halde iyi panel sunabilen Pixel 4 ve Oneplus 7 Pro bile HDR içerik/parlaklık karşılaştırmalarında geçen yılın iPhone XS'ine göre daha zayıf. Ben olsam yine 90 hz'i tercih ederdim ama panel kalitesini tercih eden kişi sayısı çok daha fazla olur.
Dediğim gibi benim için bu telefonda öncelik 6000 mAh bataryası ve performansı. Kararsız kaldım gerçekten. İMEİ sorun olursa bir kere halledildiyse yine halledilir. Ama yedek parça bulabilme durumunu öğrenmek lazım.
Her alanda demek doğru olmaz. CPU ve GPU ayni. 12 GB RAM'de oyunlarda doğrudan fark yaratmaz arka planda oyundan oyuna atlamayacaksan eğer.
Bence de öyle. Mesela kamera zannediyorum Mi9 T Pro'da daha iyi.

120 hz destekleyen çok oyun yok.
90 HZ içinde aynı şey geçerli. Mi 9T PRO modelinin ekran parlaklığı biraz daha fazla ROG Phone 2 modeline göre.
Mesela kamera zannediyorum Mi9 T Pro'da daha iyi.
Ön kamera olarak ROG daha iyi. Arka ana kameralarda her iki telefonda ayni sensörü kullanıyor, Mi 9T PRO modelinin üçüncü kamera avantaji var hem optik zoom yapiyor hem de telephoto kamerasi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı