ROG Phone 2 Güncelleme

TechnoNИ

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Merhaba, telefonuma uzun zamandır güncelleme gelmiyor. Sitesini kontrol ettiğimde sürekli güncelleme geliyor ama benim telefonuma gelmiyor. Sanırım manuel şekilde yapmam gerekiyor ama nasıl yapılacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Nasıl yapacağım hakkında yardıma ihtiyacım var.
Site; ROG Phone II Driver & Tools | Phone | ASUS Global

Screenshot_20200527-174323623.jpg

Screenshot_20200527-174303037.jpg

ASUS'ta olay nasıl bilmiyorum ancak, Samsung'da IMEI atılmış telefonlar güncelleme almıyordu. Ve bilgisayardan yazılım atılan telefonlarda yazılım yükledikten sonra IMEI uçuyordu.
Benim bildiğim ROM atınca siliniyor. Biraz araştırma yaptım. ASUS'ta yazılımı telefona indiriyorsun sonra telefon yazılım güncellemesi olduğunu söylüyor. Güncelledikten sonra yeniden başlatıyorsun ve güncelleme tamamlanıyor. Yani orijinal güncelleme gibi. IMEI kaydı da bence iptal olmaz saçma geldi bana.
Detaylı bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Benim bildiğim ROM atınca siliniyor. Biraz araştırma yaptım. ASUS'ta yazılımı telefona indiriyorsun sonra telefon yazılım güncellemesi olduğunu söylüyor. Güncelledikten sonra yeniden başlatıyorsun ve güncelleme tamamlanıyor. Yani orijinal güncelleme gibi. IMEI kaydı da bence iptal olmaz saçma geldi bana.
Detaylı bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.
Yine de risk var. IMEI'yi makineyle mi attılar yoksa yazılım ile mi?

Yine de risk var. IMEI'yi makineyle mi attılar yoksa yazılım ile mi?
Nasıl atıldığını bilmiyorum. Mağazadan sıfır aldım kutusunu açtım aldılar telefonu kayıt edip verdiler ama kayıt ve yazılım garantisi var. Silinirse tekrar aynı işlemleri veya aynı IMEI kayıt edilemez mi? Yoksa yeni IMEI mi gerekecek?

Nasıl atıldığını bilmiyorum. Mağazadan sıfır aldım kutusunu açtım aldılar telefonu kayıt edip verdiler ama kayıt ve yazılım garantisi var. Silinirse tekrar aynı işlemleri veya aynı IMEI kayıt edilemez mi? Yoksa yeni IMEI mi gerekecek?
Siz IMEI'yı Pasaportla kayıt etmediniz o zaman. Peki, herhangi bir belge var mı kayıt edildiğine dair? *#06# yazınca çıkan IMEI numarası telefona mı ait? Değilse bence riskli.

Yeni konular

Geri
Yukarı