Mi9 vs. mi 9t vs. mi 9 Pro vs. 9t Pro

Hayalbaz7

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 3 yıl önce aldığım mi 6'yı tekrar mi model telefon ile değiştirmek istiyorum. Biraz araştırınca, bir de t serileri çıkmış. Mi9, mi 9t, mi 9 Pro, mi 9T Pro hangisini tavsiye edersiniz ve neden?

Merhaba, yaklaşık 3 yıl önce aldığım mi 6'yı tekrar mi model telefon ile değiştirmek istiyorum. Biraz araştırınca, bir de t serileri çıkmış. Mi9, mi 9t, mi 9 Pro, mi 9T Pro hangisini tavsiye edersiniz ve neden?

Hocam bildiğim kadarıyla hepsi MIUI 10 ile geliyor(mi 9 Pro hariç). Sorunsuz yani hepsi ama sorun şu.
MIUI 11 veya 12'ye güncellerseniz cihazın sizi üzme ihtimali az değil. Güncellemezseniz o zaman güncel cihaz almanın mantığı kalmıyor.
Güncellik önemli değil ise mi 9T Pro öneririm.
Eğer isterseniz başka cihazlarda önerebiliriz.

Hocam bildiğim kadarıyla hepsi MIUI 10 ile geliyor(mi 9 Pro hariç). Sorunsuz yani hepsi ama sorun şu.
MIUI 11 veya 12'ye güncellerseniz cihazın sizi üzme ihtimali az değil. Güncellemezseniz o zaman güncel cihaz almanın mantığı kalmıyor.
Detaylı ve güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim. Mi 10 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz ? mi 9 serisi ile ne farkı var ? Daha önce mi kullandıgım ve memnun kaldııgım için mi almak istemiştim. Huawei Abd- Çin savasında sıkıntılı bir durumda Google uygulumaları gelmeyebilir. Samsung, Lg ,Oppo kullandım memnun kalmadım Başka android önerecegınız marka var mı ? temel olarak oyun oynamıyorum hızlı saglam telefon ve güçlü bellek yeterli.
Hocam mi 9T Pro'nun diğerlerine göre ne artısı var?

Detaylı ve güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim. Mi 10 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Mi 9 serisi ile ne farkı var? Daha önce mi kullandıgım ve memnun kaldııgım için mi almak istemiştim. Huawei ABD- Çin savasında sıkıntılı bir durumda Google uygulumaları gelmeyebilir. Samsung, LG, Oppo kullandım memnun kalmadım başka Android önerecegınız marka var mı? Temel olarak oyun oynamıyorum hızlı saglam telefon ve güçlü bellek yeterli.

Hocam mi 9T Pro'nun diğerlerine göre ne artısı var?

Hocam mi 9 Pro daha iyi ama mi 9T Pro MIUI 10 ile geldiğinden onu önerdim.(mi 9'un da bataryası düşük)
Mi 10 serisi daha pahalı ama sıkıntı etmezseniz F/P açısından bakarsak mi 10t çok iyi ama çoğu Xiaomi gibi onunda en büyük eksiği MIUI. Düşük bütçelilerde performansın içinden geçiyor bu MIUI ama mi 10t de böyle bir durumun olacağını zannetmiyorum. Performansı MIUI yene düşürür ama düşük bütçelilerdeki gibi değil. Sorun şu ki MIUI'ın sorunları sadece performans ile alakalı değil. Mesela şöyle anlatayım. Telefonu aldıktan 5 dakika sonra bir kişiyi kaydetmek istedim ama Xiaomi'nin iğrenç uygulaması (Google Play Store'dan indirilmiş) yüzünden 5 dakika boyunca bir kişiyi eklemeyi aradım. Dün arkadaşımla oyun oynuyordum oyun esnasında kontrol merkezini açtım parlaklığı arttırmak için ve geri kapanmadı. Dün 15 dakika ona uğraştım ve oyundan çıktığım için arkadaşımla tartıştık. Bu tür sıkıntılar olacaktır ama ROM atarsanız bu tip sıkıntılar olmaz.

Yazılımı bir kenara bırakırsak zaten Xiaomi hep fiyat/performansta zirve telefonlar üretiyor. Mi 10t o zirve telefonlarda başı çekiyor ama normal bir kullanıcı (performanstan ziyade video, film izleyen kişiler için) için ilk tercih bence olmamalı. Normal bir kullanıcının Hz'den çok ekran panelini önemseyeceğini düşünüyorum.

Bir de kamera ağırlıklı kullanılacaksa telefon pek bilmiyorum bu kamera konusunu ama mi Note 10 serisi 5 kamerasıyla sanki kamera ağırlıklı bir telefon gibi.

Hocam yukarıda birazcık saçmaladığımı düşünüyorum kısaca özetlemem gerekir ise;
Performans ve oyun deneyimi olarak mi 10t pro>mi 10>mi 9T Pro.

Genellikle sosyal medyada, video ve film izlemek için kesinlikle en iyi tercihler Xiaomi'ler değil ama öyle sayarsak mi 9T Pro >mi 10>mi 10t Pro.

Bana soracak olursanız mi 10 fiyatı ile biraz saçmalamış. Biraz uzun yazdım yanlışım varsa düzeltirsiniz hocam.

Hocam mi 9 Pro daha iyi ama mi 9T Pro MIUI 10 ile geldiğinden onu önerdim.(bir de mi 9 Pro MIUI 11 ile geliyor mi 9'un da bataryası düşük)
Mi 10 serisi daha pahalı ama sıkıntı etmezseniz F/P açısından bakarsak mi 10t çok iyi ama çoğu Xiaomi gibi onunda en büyük eksiği MIUI. Düşük bütçelilerde performansın içinden geçiyor bu MIUI ama mi 10t de böyle bir durumun olacağını zannetmiyorum. Performansı MIUI yene düşürür ama düşük bütçelilerdeki gibi değil. Sorun şu ki MIUI'ın sorunları sadece performans ile alakalı değil. Mesela şöyle anlatayım. Telefonu aldıktan 5 dakika sonra bir kişiyi kaydetmek istedim ama Xiaomi'nin iğrenç uygulaması (Google Play Store'dan indirilmiş) yüzünden 5 dakika boyunca bir kişiyi eklemeyi aradım. Dün arkadaşımla oyun oynuyordum oyun esnasında kontrol merkezini açtım parlaklığı arttırmak için ve geri kapanmadı. Dün 15 dakika ona uğraştım ve oyundan çıktığım için arkadaşımla tartıştık. Bu tür sıkıntılar olacaktır ama ROM atarsanız bu tip sıkıntılar olmaz.

Yazılımı bir kenara bırakırsak zaten Xiaomi hep fiyat/performansta zirve telefonlar üretiyor. Mi 10t o zirve telefonlarda başı çekiyor ama normal bir kullanıcı (performanstan ziyade video, film izleyen kişiler için) için ilk tercih bence olmamalı. Normal bir kullanıcının Hz'den çok ekran panelini önemseyeceğini düşünüyorum.

Bir de kamera ağırlıklı kullanılacaksa telefon pek bilmiyorum bu kamera konusunu ama mi Note 10 serisi 5 kamerasıyla sanki kamera ağırlıklı bir telefon gibi.

Hocam yukarıda birazcık saçmaladığımı düşünüyorum kısaca özetlemem gerekir ise;
Performans ve oyun deneyimi olarak mi 10t pro>mi 10>mi 9T Pro.

Genellikle sosyal medyada, video ve film izlemek için kesinlikle en iyi tercihler Xiaomi'ler değil ama öyle sayarsak mi 9T Pro >mi 10>mi 10t Pro.

Bana soracak olursanız mi 10 fiyatı ile biraz saçmalamış. Biraz uzun yazdım yanlışım varsa düzeltirsiniz hocam.
Hocam uzun ve detaylı açıklama içi tekrar teşekkür ederim. Estağfirullah bence güzek bir denyim açıklamıssınız. Mi 6'da da benzer sorunlar vardı ama kullnadıgım en iyi marka .Yarı yolda bırakmyor. Mi 9T pro'yu araştıracagım.İnternet üzerinde kronik sorunu da gözükmüyor şimdilik.

Hocam uzun ve detaylı açıklama içi tekrar teşekkür ederim. Estağfirullah bence güzek bir denyim açıklamıssınız. Mi 6'da da benzer sorunlar vardı ama kullnadıgım en iyi marka. Yarı yolda bırakmyor. Mi 9T Pro'yu araştıracagım. İnternet üzerinde kronik sorunu da gözükmüyor şimdilik.

Hocam mi 6 efsane dediğimiz MIUI 8 ile geliyor. O yüzden sizi yarı yolda bırakmadığına inanıyorum. Size kalmış bir şey ama forumda birazcık gezerseniz anlarsınız MIUI'dan çok fazla kullanıcı (içlerinde bende varım) şikayetçi. MIUI 12'den özellikle ama anladığım kadarıyla siz Xiaomi almazsanız içinizde bir burukluk olabilir. Bu yüzden Xiaomi alabilirsiniz bence sıkıntı yok. Baktınız MIUI 12 başa çıkılacak gibi değil. ROM atarsınız sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı