Çözüldü Micro SD karta dosya yazılıp okunamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Monsieur Fatih

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bende bir tane 16 GB'lık Micro SD kart hafıza kartı var ve bu kartın içine ne bir dosya ekleyebiliyorum ne de silebiliyorum. Ben de kart okuyucu sayesinde içindekileri yedekledim fakat bu kartı tekrar kullanılabilir hale nasıl getirebilirim?

Çözüm
Pek emin değilim fakat Micro SD kartların yanında tırnak var onu yukarı kaldırınca yazma koruması kalkıyor diye biliyorum. Diğer bir çözüm ürünün web sitesine gidip sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bu fiziksel bir çözüm tabii eğer yazılımsal ise çok karışık ve denemenizi pek önermediğim yol ise çip sıfırlaması fakat bu işlem ileri seviyedir ve bazen son derece karmaşık olabiliyor.
Hepinize teşekkür ederim. Bu sorunla daha once karşılaşmıştım ve kartım arızalanmıştı ve kullanılamaz hale gelmişti. Aynı dosya yüzünden olduğunu anladım. Ben de gerekli dosyaları yedekleyip direkt biçimlendirdim ve sorunu çözdüm. Tekrar teşekkür ederim.
Yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pek emin değilim fakat Micro SD kartların yanında tırnak var onu yukarı kaldırınca yazma koruması kalkıyor diye biliyorum. Diğer bir çözüm ürünün web sitesine gidip sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bu fiziksel bir çözüm tabii eğer yazılımsal ise çok karışık ve denemenizi pek önermediğim yol ise çip sıfırlaması fakat bu işlem ileri seviyedir ve bazen son derece karmaşık olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize teşekkür ederim. Bu sorunla daha once karşılaşmıştım ve kartım arızalanmıştı ve kullanılamaz hale gelmişti. Aynı dosya yüzünden olduğunu anladım. Ben de gerekli dosyaları yedekleyip direkt biçimlendirdim ve sorunu çözdüm. Tekrar teşekkür ederim.

Çözüm
Hangi dosya nedeniyle olduğunu belirtebilir misiniz, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Aynı türde bir dosya varsa düzeltmeyi deneyeceğim

Geri
Yukarı