Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 Milyar Dolara Satın Alıyor

Ben Tepki çekeceklerini de sanmıyorum. Biz The Last of us oynayamazken gidip ortalığı karıştırıyor muyuz ? Karıştırmıyoruz. Ancak PS sahipleri özellikle Avrupa ve ABD tarafında üzülebilir :( .

Aynı şeyler değil. Sony, TLOU'yu kendi stüdyosuna yaptırıyor. Aynı Halo'da olduğu gibi. Çokça oyun yapan bir firmayı alıp rakibin sistemine çıkarmamak başka bir şey, kendi oyununun sana özel olması farklı.

Hazırı satın almak da tekelleşmeye gidiyor işte. Rekabeti öldürüyor. Bugün Apple'ın satın alamayacağı firma çok az. Rekabet Kurulu da bu yüzden var aslında. NVIDIA, ARM'ı satın almak için anlaştığı zaman Rekabet Kurulu inceleme başlatmıştı. O dava halen devam ediyor sanırım.

Microsoft almasa Tencent alırdı bunları. Kendi kredilerini kendileri bitirdiler 2000-2010 arasını domine etmiş Blizzard bugün kayıpları oynuyorsa bazı şeyler yanlış gidiyordur. Şirket satılmasa bu hızla tarihe karışırlardı.

Microsoft almasa Tencent alırdı bunları. Kendi kredilerini kendileri bitirdiler 2000-2010 arasını domine etmiş Blizzard bugün kayıpları oynuyorsa bazı şeyler yanlış gidiyordur. Şirket satılmasa bu hızla tarihe karışırlardı.
Evet gerçekten işler iyiye gitmiyordu onlar adına, umalım da Microsoft işleri yoluna koyabilsin.

Bu da demek oluyor ki umarım bir gün CoD oyunları Game Pass'e gelecek. Harika olur hemde ucuza gelmiş olur.
Geleceğine şüphe yok, Horizon 5'in bile çıktığı ilk gün GamePass'e eklendiğini düşünürsek yeni COD oyunları da ilk gün eklenebilir. Eski olan oyunlar zaten çok büyük ihtimalle gelecektir.

Ben Tepki çekeceklerini de sanmıyorum. Biz The Last of us oynayamazken gidip ortalığı karıştırıyor muyuz ? Karıştırmıyoruz. Ancak PS sahipleri özellikle Avrupa ve ABD tarafında üzülebilir :( .
Yanlış bir karşılaştırma olmuş, TLoU serisi başından beri PS Exclusive zaten. Fakat Microsoft Hem PS hem de PC'ye oyun çıkaran bir firmayı kendi bünyesine alıp PS tarafından çekiyor. Bu da oyuncuların Activision, Blizzard ve Microsoft'a tepki göstereceğinin nedeni.

Blizzard gibi daha spesifik alanlara oyun yapan firmaların işi, Tencent ve Xbox gibi markalara kıyasla çok daha zor. Çünkü oyunculuk her geçen yıl değişiyor, oyuncuların ilgileri de öyle. İlk başlarda çok popüler olan MOBA ve MMORPG türleri, 2010 yılından sonra gelişen ve farklılaşan oyun sektörü ile eski popüleritesini kaybetti. Bu iki alan da popülerliğini yitirince, sadece bu alanlara yatırım yapan bir şirketin tamamen farklı bir sisteme evrilmesi de kolay olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı