Microsoft, Bethesda’yı Neden Satın Aldı?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Microsoft Bethesda

Fallout, The Elder Scrolls, Doom ve daha fazlası Xbox’a özel olacak mı? Henüz endişelenmeye gerek yok. Microsoft, video oyun konsolları, kişisel bilgisayarlar, işletim sistemleri ve yazılım abonelik hizmetleri satmakta. İnsanlar en sevdikleri oyunlar yalnızca söz konusu platformlarda oynanabiliyorsa veya oyunlar her yerde mevcutsa ancak Microsoft platformları olan Windows PC ve Xbox için optimize edilmişse bu Microsoft […]

Devamı: Microsoft, Bethesda’yı Neden Satın Aldı?
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Id Software de arada kaynadı sanırım.
Normal hocam. Bethesda çatısı altında çünkü id Software. Microsoft Bethesda'yı alınca haliyle alt kuruluşlarda Microsoft'un eline geçiyor. DOOM oyunlarını büyük ihtimalle artık PC ve XBOX özel çıkarırlar.

John Romero ve John Carmack kurdu şirketi şu an ikisi de kurdukları şirkette çalışmıyor. :D

Normal hocam. Bethesda çatısı altında çünkü ID software. Microsoft Bethesda'yı alınca haliyle alt kuruluşlarda Microsoft'un eline geçiyor. Doom oyunlarını büyük ihtimalle artık PC ve Xbox özel çıkarırlar.

John romero ve john carmack kurdu şirketi şu an ikisi de kurdukları şirkette çalışmıyor. :D

Dediğinizin çok mümkün olacağını sanmıyorum bugün iki oyundan biri PS Store'den satılıyor ayrıca bethesda Playstation'a özel oyunlar yapan bir firma ve bu durum korkarım böyle devam edecek yani şirket Microsoft'un ama oyunlar Playstation'a geliyor zaten bu satış adetleri ile pek de çare yok.

@HACIDANİKİNCİEL hangi Bethesda oyunları PS'e özel? Merak ettim doğrusu.

Yüksek ihtimal oyunlar PS'e de çıkacaktır.
Dediğinizin çok mümkün olacağını sanmıyorum bugün iki oyundan biri PS Store'den satılıyor ayrıca Bethesda PlayStation'a özel oyunlar yapan bir firma ve bu durum korkarım böyle devam edecek yani şirket Microsoft'un ama oyunlar PlayStation'a geliyor zaten bu satış adetleri ile pek de çare yok.

@Hacıdanikinciel hangi bethesda oyunları PS'e özel? Merak ettim doğrusu.

Yüksek ihtimal oyunlar PS'e de çıkacaktır.

Ghostwire: Tokyo ve deathloop ironik bir durum ama yapacak bir şey yok belki Time exc olduğundan ve PC'ye de geldiğinden ileride Xbox'a da gelir ama bir duyuru yok.

Başarılı hamleydi. PC marketini kitledi zaten, konsollara yavaş yavaş hamle yapmaya başladı. Adamlar fazla güçlü. Sony dayanır ama mucize yapmadığı sürece 5-10 yıla kan kayb-
Haha. Adamlar Japon.

Yeni konular

Geri
Yukarı