Rehber Microsoft DreamSpark Kayıt, Kullanım ve Lisans Alma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Windows 10 Education 1 Ağustos gibi çıkacak diye bir duyum aldım acaba doğru mudur?
Daha resmi bir açıklama yazısı bulamadım, bende bekliyorum. Öğrendiğim zaman konuda belirteceğim.

Merhaba beyler,
kendi sorduğum soruları cevaplayayım.

Mevcut keyinizi rezervasyon yapmadıysanız kullanamıyorsunuz.
Dreamsparktan alınan embedded win 8 ler için manual rezervasyon yapabilirsiniz.

Örnek olarak ben kendiminkini yaptım.

win10_zpsabomxc7o.png
O yazıda daha çooook beklersin, Embedded sürümü geçiş iznine sahip değil.

@baypal nasıl Windows 10 için rezervasyon yaptırdınız?
Rezervasyon güncellemelerini elle kurarak yaptı. Fakat o sadece süs niyetine orada duruyor, amacını gerçekleştirmiyor.

İstanbul Üniversitesi, DreamSpark uygulamasını artık desteklemiyor mu? Bende [email protected] uzantılı e-posta hesabı var doğrulama maili yollanıyor ama maildeki linke tıkladığımda ''Akademik durumunuz doğrulanmadı. Başka bir doğrulama yöntemi seçebilir veya akademik durumunuza kanıt olarak belge sağlayabilirsiniz.'' diyor. Sizce ne yapmalıyım ? @SypeR

Dream Spark premium diye bir şey varmış. O hesap türünde Windows 8.1 Pro veriyorlarmış direkt. (Windows 10 güncellemesi de alabiliyor.) Ama sanırım sadece mühendislik gibi fakülteler için geçerli. @SypeR

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sözünü vermiş olduğum DreamSpark kayıt, kullanım ve lisans alma rehberim yayında!
Ek olarak rehberimin içinde Secure Download Manager adlı lisanslarını aldığımız programları indirmemizi yarayan aracın kullanımı da mevcut.

İyi seyirler!

00:00 - DreamSpark'a nasıl kayıt oluruz?
00:22 - DreamSpark'a giriş yapıyoruz. Microsoft DreamSpark
01:57 - Üniversite öğrencilerinin okul mail adresi ile kayıt olacağı ekran
02:30 - Okul hesabına sahip olanların kayıt olacağı ekran
02:45 - Uluslararası Öğrenci Kimliği Kartı (ISIC)'na sahip olanların kayıt olacağı ekran
02:52 - DreamSpark lisans koduna sahip olanların kayıt olacağı ekran
03:05 - DreamSpark K12 ve orta öğretim öğrencilerinin kayıt olacağı ekran
03:35 - Hangi belgeler eklenebiliyor ve izin verilen dosya türleri neler?
04:00 - Onaylama işlemi nasıl işliyor?
05:00 - Onaylı DreamSpark hesabımıza giriş yapıyoruz
05:25 - DreamSpark hangi yazılımları sağlıyor?
09:20 - DreamSpark üzerinden Windows 8.1 Industry Pro lisansı alıyoruz
10:05 - Windows'u indirmek için gerekli dosyaların indirme sayfası
11:30 - Secure Download Manager ekranına bakış
11:40 - İndirme seçeneklerimiz hem 32 hem de 64 bit,

Not: GameCom 780 ile çektiğim ilk kayıt. Bu sebeple gerek render gerek mikrofondan kaynaklı cızırtı ve ses sıkıntıları olabilir. Bunları belirtmenizi rica ediyorum.

Format Atma, Belleği Hazırlama Rehberlerimiz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Merhaba ben Recep Abi'nin paylaştığı Windows 8.1 Update 3 indirip DreamSpark'dan aldığım key ile etkinleştirebilir miyim?

Ben başvurumu E-Okul nor ortalamasını göndererek yaptım daha sonra böyle bir mesaj aldım tekrar basvuru yapmama da izin vermiyor bu mail adresi ile ne yapmalıyım ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 483
İstanbul Üniversitesi, DreamSpark uygulamasını artık desteklemiyor mu? Bende [email protected] uzantılı e-posta hesabı var doğrulama maili yollanıyor ama maildeki linke tıkladığımda ''Akademik durumunuz doğrulanmadı. Başka bir doğrulama yöntemi seçebilir veya akademik durumunuza kanıt olarak belge sağlayabilirsiniz.'' diyor. Sizce ne yapmalıyım ? @SypeR
İstanbul Üniversitesi, Microsoft ile yaptığı anlaşmayı feshetmiş veya yeniletmemiş olabilir. Başka bir doğrulama yöntemi olarak üniversitenin kendi WEB öğrenci/veli bilgilendirme sistemi mevcutsa oradan bir görsel ile veya okuldan alınacak bir belge ile öğrenciliğiniz doğrulatılabilir.

Dream Spark Premium diye bir şey varmış. O hesap türünde Windows 8.1 Pro veriyorlarmış direkt. (Windows 10 güncellemesi de alabiliyor.) Ama sanırım sadece mühendislik gibi fakülteler için geçerli. @SypeR
Desteklenen program listesi, Windows client listesi okulun yaptığı anlaşmaya bağlı. Yani okul eğer Microsoft ile yaptığı anlaşmada 8.1 Pro maddesini içeriyorsa o okul maili ve okuldan gelen belgeyle beraber aktifleştirilen DreamSpark hesabı o okulun anlaşmasındaki programlara erişim hakkı tanımlar.

Ek olarak DreamSpark Premium üyeliği gayet tuzlu olmakla birlikte (1 yıllık üyelik 500$) MSDN Premium üyelikleri de otomatik olarak DreamSpark Premium üyeliğine sahipler.

@Whovian28 Konuyu incelersen böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirtmiştim.

@Arda Şimşek Program kataloğundan bir program seçip "Get Verified" butonuyla önünüze gelecek formu doldurarak onaylatmanız lazım kendinizi.

@M7DF Fikrim yok, beklemeye devam.

Desteklenen program listesi, Windows client listesi okulun yaptığı anlaşmaya bağlı. Yani okul eğer Microsoft ile yaptığı anlaşmada 8.1 Pro maddesini içeriyorsa o okul maili ve okuldan gelen belgeyle beraber aktifleştirilen DreamSpark hesabı o okulun anlaşmasındaki programlara erişim hakkı tanımlar.

Benim üniversitemde Dream Spark Premium anlaşması var sanırım. Ama bu genel bir şey değil. Mühendislik fakültesindeki arkadaşım Dream Spark Premium alırken ben mühendislik fakültesinde olmadığım için alamıyorum mesela. Fakülteye göre bile değişiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı