Çözüldü Microsoft Edge kare kare bozuluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
@Altuğ karatekin @Intervice @569801 @Xanteus @ru1ns @Intervice

Edge ile alakalı değil, Tarayıcı ve codec ile alakalı bir durum. Bazen Donanım Hızlandırma kapatılınca çözülebiliyor ama ben de dahil yine çok yüksek bir kesimin düzelmiyor. Silip tekrar yüklemek bir süre düzelmesini sağlıyor, fakat gelen güncellemelerle yine olmaya başlıyor. Tarayıcı fark etmiyor ve sadece video varken olan bir sorun. Korkmana gerek yok. Donanım özelinde bir sıkıntı değil. Yazılımsal

@Intervice ve @ru1ns dediklerini yaparsan büyük ölçüde çözülebilir, çözülmezse kaldır yükle yapınca bir süre daha düzeliyor. Yaklaşık 1 yıldır var bu problem.
Windows 11'SE bende de bazen Edge saçmalıyor. Arada siyah kareler oluşuyor bir yere tıklayınca gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hemen hemen aynı donanımlara sahibiz. Bahsettiğiniz kare kare böyle bir şey mi?

Eğer böyle oluyorsa bende de oluyor. Hem Chrome hem Edge tarayıcıda. Windows 10 kullanıyorum, donanım hızlandırmayı kapatınca düzeliyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu son 1 aydır böyle sıkıntılar yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1695198481709.png

Son güncelleştirmelerden silip tekrar deneyin isterseniz.

Edge ile alakalı değil, Tarayıcı ve codec ile alakalı bir durum. Bazen Donanım Hızlandırma kapatılınca çözülebiliyor ama ben de dahil yine çok yüksek bir kesimin düzelmiyor. Silip tekrar yüklemek bir süre düzelmesini sağlıyor, fakat gelen güncellemelerle yine olmaya başlıyor. Tarayıcı fark etmiyor ve sadece video varken olan bir sorun. Korkmana gerek yok. Donanım özelinde bir sıkıntı değil. Yazılımsal

@Intervice ve @ru1ns dediklerini yaparsan büyük ölçüde çözülebilir, çözülmezse kaldır yükle yapınca bir süre daha düzeliyor. Yaklaşık 1 yıldır var bu problem.

Çözüm

Edge ile alakalı değil, tarayıcı ve codec ile alakalı bir durum. Bazen donanım hızlandırma kapatılınca çözülebiliyor ama ben de dahil yine çok yüksek bir kesimin düzelmiyor. Silip tekrar yüklemek bir süre düzelmesini sağlıyor, fakat gelen güncellemelerle yine olmaya başlıyor. Tarayıcı fark etmiyor ve sadece video varken olan bir sorun. Korkmana gerek yok. Donanım özelinde bir sıkıntı değil. Yazılımsal.

Donanım hızlandırmayı ayarlardan mı kapatayım yoksa Edge'de de var ya oradan mı? Bende GPU'da bir sorun var zannetmeye başlamıştım içimi rahatlattınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı