Microsoft Edge veri topluyor mu?

• Konuyu başlatan İkr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
Windows zaten kendisi veri topluyor neden tarayıcısı toplamasın ki? Lakin bu veri toplama seçeneklerini kapatabiliyorsunuz. Ben kapatıp kullanıyorum Edge'i. Açıkçası hiçbir tarayıcıyı da artık Edge'e değişmem. Senelerdir Firefox ve Chrome kullanmaktan sıkıldım artık.

Tabii ki veri madenciliği yapmayan firma var mı şu anda.
İki gün önce kuyemiş satan bir yere girdim Android soruyorya XXX nasıldı diye iyiydi dedim bilgisayarımdada aynı Gmail'i açar açmaz yandaki reklamlarda ceviz antep fıstığı reklamları çıktı. 😃 😃

Var mesela DuckDuckGo direk olarak reklam yok her kapattıgında her şeyi de temizliyor.

Var mesela DuckDuckGo direk olarak reklam yok her kapattıgında her şeyi de temizliyor.

Arama motorunun toplamasına gerek yok temeldeki Windows topluyor zaten.
Bu biraz WhatsApp'nin olayına benziyor Android Google topladıktan sonra WhatsApp toplasa ne toplamasa ne hepsi tüm veriler aynı yere gidiyor zaten.

Arama motorunun toplamasına gerek yok temeldeki Windows topluyor zaten.
Bu biraz WhatsApp'nin olayına benziyor Android Google topladıktan sonra WhatsApp toplasa ne toplamasa ne hepsi tüm veriler aynı yere gidiyor zaten.

Eğer Ultra anonimlik istersen whonix kullanabilirsin bu da bir seçenek ama anlamadığım nokta konumuz tarayıcıların toplaması değil mi? Biri adam öldürse bunu haksız bulsak zaten hepsi bir gün ölecekti denmez bence (şahsi fikrimdir karşı çıkabilirsin(saygılı bir biçimde) tanrı değilim hatalarım var))

Yeni konular

Geri
Yukarı