Microsoft Edge verilerini başka bilgisayara aktarma

Griffith

Hectopat
Daha fazla  
Microsoft Edge'in uzantıları, profilleri, şifreleri kısacası tüm veriyi eksiksiz şekilde başka bilgisayara aktarmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Edge hesabınıza o uzantılar veriler şifreler kayıtlı oluyor. Başka bilgisayardan Edge'e aynı hesabınızla girin. Hepsi gelir.

Ama o şekilde internet üzerinden indirmez mi verileri? TurkNet sağ olsun kısıtlı internetim var, o yüzden direk dosyaları bilgisayardan almak istiyorum.

Başka Bilgisayarda edge hasbınızı açın.

Ama o şekilde internet üzerinden indirmez mi verileri? TurkNet sağ olsun kısıtlı internetim var, o yüzden direk dosyaları bilgisayardan almak istiyorum.
Bildiğim kadarıyla zaten o verileri microsoft edge hesaba kaydediyor. Sonra açtığınızda direkt geliyor. İnternet harcamaz yani. Harcarsada çok az bir şey.

Ben 1'yıl önce bu şekilde yapmıştım internetimde çok az bir şeydi yani. Bir sorun çıkmamıştı.

Hem bu sadece edge için geçerli değil (chrome, opera, firefox) gibilerinde de böyle.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Son düzenleme:
Eşitleme sadece tek bir profil için oluyor, onda da sorunlar var mesela MetaMask uzantısını yüklüyor ama içindeki hesabı yüklemiyor. Teker teker hepsini tekrar giremem ki 20 tane hesabım var.

İndirilecek veri çok fazla yer kaplamıyor. Yani şifreler, yer imleri vb. 3-5 MB ancak yer kaplıyordur. Uzantılar biraz indirme yapabilir. Uzantı çerezlerini zaten eşitleyen bir tarayıcı yok. Yeni bir tarayıcıda, uzantı hesap bilgilerini tekrar girmeniz gerekiyor.

İndirilecek veri çok fazla yer kaplamıyor. Yani şifreler, yer imleri vb. 3-5 MB ancak yer kaplıyordur. Uzantılar biraz indirme yapabilir. Uzantı çerezlerini zaten eşitleyen bir tarayıcı yok. Yeni bir tarayıcıda, uzantı hesap bilgilerini tekrar girmeniz gerekiyor.

Asıl sorun MetaMask kelimeleri tekrar girmekti zahmetli oluyor çünkü. Şu şekilde hallettim user data kısmından profilleri kopyalayıp diğer bilgisayara attım. Böylece MetaMask'ın verileri geliyor fakat uzantıyı tekrar indirmek gerekiyor. Neyse ki Wi-Fi buldum bir yerden hallediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı