Microsoft hesabıma başka ülkelerden giriş yapılıyor

celal_1433

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, konuyu yanlış yere açtıysam affola, son zamanlarda ABD, Çin, Vietnam, Panama vs gibi ülkelerden Microsoft hesabıma giriş yaptıklarını gördüm ama başarısız oturumlar tabii ve 2 faktörlü koruma mevcut o kadar güçlü şifreler ile değiştiriyorum sonuç aynı. Ne yapmam lazım arkadaşlar nasıl sızıyorlar ne yapmam lazım bana yardımcı olur musunuz? Microsoft ile nasıl irtibata geçip yardım isteyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarında virüs olabilir o yüzden değiştirdiğin şifreleri bulabilirler ayrıca çift faktörlü doğrulama varsa korkulacak bir şey yok.

Hocam belki de bunları yaptığınız cihazda güvenlik açığı vardır. Yani virüs bulaşmış olabilir. Eğer keylogger gibi bir şey bulaşmışsa normal. O cihazdan değiştirmeyip farklı, güvendiğiniz bir cihazdan şifreyi değiştirmeyi deneyin lüttfen

Konuyu doğru yere açmışsınız. Anlamadığım giriş yapılmıyorsa nasıl giriş yapıldı bildirimi alıyorsunuz?

O kadar ezbere cevaplar verilmiş ki, hiçbir şey diyemiyorum. Kayıtlı olduğunuz herhangi bir sitenin veritabanından e-postanız sızmış olabilir, bu yüzden girmeyi deniyorlar.

Bundan kurtulmak için e-posta adresinizi değiştirmek veya e-posta hesabınızı kapatmak dışında bir yolu yok ama bunlara da gerek yok. Çünkü tek denenen sizin hesaplarınız değil.

Hocam belki de bunları yaptığınız cihazda güvenlik açığı vardır. Yani virüs bulaşmış olabilir. Eğer keylogger gibi bir şey bulaşmışsa normal. O cihazdan değiştirmeyip farklı, güvendiğiniz bir cihazdan şifreyi değiştirmeyi deneyin lüttfen

O kadar ezbere cevaplar verilmiş ki, hiçbir şey diyemiyorum. Kayıtlı olduğunuz herhangi bir sitenin veritabanından e-postanız sızmış olabilir, bu yüzden girmeyi deniyorlar.

Bundan kurtulmak için e-posta adresinizi değiştirmek veya e-posta hesabınızı kapatmak dışında bir yolu yok ama bunlara da gerek yok. Çünkü tek denenen sizin hesaplarınız değil.
2 faktörlü koruma ve sms ile giriş önlemleri mevcut bu veritabanından silmenin bir yolu yok mu ayrıca bu koruma önlemleri varken korkmama gerek var mı?

Muhtemelen mailinizle ve rastgele buldukları şifrelerle girmeye çalışıyorlar. Bu yüzden de başarısız oturum bildirimleri geliyor. Ben de hesabımın şifresini yanlış girmiştim ve giriş geçmişinde başarısız giriş olarak gösteriliyordu. Güvenli olduğundan emin olduğunuz bir cihazdan şifre değiştirdiyseniz endişelenmenize gerek yok. 2 Aşamalı Doğrulama da açmışsınız zaten. Sizin telefonunuza/mailinize erişimleri yoksa bir şey yapamazlar.

Konuyu doğru yere açmışsınız. Anlamadığım giriş yapılmıyorsa nasıl giriş yapıldı bildirimi alıyorsunuz?
Şifreyi doğru giriyor ama 2FA olduğu için tam erişim sağlayamıyor, Microsoft ise farklı konum ve ip adresinden girildiği için otomatik güvenlik ile ilgili sms yolluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı