Çözüldü Microsoft oyun hizmetleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aytaç Ünal

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB, 19CL, 2667 MHz, SODIMM Kingston
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650
Anakart
CFL Octavia_CFS
İşlemci
İntel Core i5 9300H
Sabah hiçbir sorunu olmayan oyun hizmetleri 2 saattir çalışmıyor. Xbox App'de bir oyun açmaya çalıştığımda oyun hizmetlerini indirin diyor. Zaten mevcut olan uygulamayı PowerShell ile siliyorum, Microsoft Store'u sıfırlıyorum, bilgisayara reboot atıyorum. Xbox App'i tekrar açıyorum ekrana oyun hizmetlerini yükle uyarısı geliyor yüklüyorum. 5 dakikalığına düzeliyor. Forza Horizon 5'e girmeye çalışıyorum, normalde HDD'de kurulu olduğu için minimum 3 dakika da açılan oyun 15 dakika da açılırken en başta gelen banner gibi görselde kalıyor. Görsel geçtikten sonra siyah ekran geliyor ve bir daha açılmıyor. Görev Yöneticisi'nden kapatıyorum. Bu sefer Xbox App yine aynı şekilde oyun hizmetleri hatası veriyor, yüklü oyunlar gözükmüyor. Microsoft destek formunda belirtilen yardımlar işe yarıyor fakat 5 dakika sonra yine oyun hizmetleri gidiyor.

Windows ayarlardan yüklü uygulamalardan oyun hizmetlerini bulup gelişmiş seçeneklerden sonlandır, onar ve sıfırla yaptım düzeliyor fakat belli bir süre sonra tekrar bozuluyor bir gün içinde 10 kere yaptım diğer gün aynı şekilde 3. gün Xbox App açıldığında oyun hizmetlerini yükle uyarısı gelmedi. Değişik bir sorun ama çözüm olarak gelişmiş seçeneklerden sonlandır, onar ve sıfırla yaparsanız düzeliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı