Çözüldü Microsoft Store güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İbekirPRO

Hectopat
Daha fazla  
Microsoft Store üzerinden bir uygulama indirmek için 6-7 aydır kullanmadığım Microsoft Store uygulamasını açtım güncelleme var dedi bende güncelle dedim ama 45 dakikadır bu vaziyette uygulamayı kapattım ve sıfırladım sonra açtım açıldı tam yükleme tuşuna bastığım anda kapandı sonra yeniden aynı güncelleme uyarısı geldi ve yaklaşık 50 dk oldu internetimde sıkıntı yok limitsiz fiber 100 Mbps hızında ama Microsoft Store interneti kullanmıyor ne yapablirim?

hata.JPG

hata 2.JPG

Çözüm
Bunları deneyebilirsiniz, işe yarayacağını düşünüyorum. Özellikle Microsoft Store'u yeniden yüklemeyi Powershell komutuyla deneyebilirsiniz. Bunu denemeden önce Powershell komutuyla Microsoft Store'u kaldırın.

Microsoft Store ile alakalı olan bu hizmetleri kesinlikle aç.

• Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti
  • Microsoft Store Yükleme Hizmeti
  • İstemci Lisans Hizmeti (ClipSVC)
  • AppX Deployment Service (AppXSVC)
Bu hizmetleri açtın ve bilgisayarını yeniden başlattın ama sorun çözülmediyse bunları dene.
Sorun gidericilere gir ve Windows mağazası uygulamaları sorun gidericisini çalıştır.

Eki Görüntüle 1518785

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve bunları tek tek yaz, bitince diğerine geç.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

CMD'yi tekrar yönetici olarak çalıştır ve bunları yaz.

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Bir de bu uygulamayı dene, bazen Microsoft Store sorunları çözebiliyor.

PowerShell ile Microsoft Store'u sil ve yeniden yüklemeyi dene. Bu işlem, biraz riskli olabiliyor. Sistem geri yükleme noktası oluşturmanı öneriyorum.

Microsoft Store'u silmek:

• PowerShell'i yönetici olarak çalıştır.

Kod:
get-appxpackage *windowsstore* | remove-appxpackage

Microsoft Store'u geri yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Tüm Windows uygulamalarını + Microsoft Store yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Sorun çözülmezse başka çözüm yolları deneriz.
Bunları deneyebilirsiniz, işe yarayacağını düşünüyorum. Özellikle Microsoft Store'u yeniden yüklemeyi Powershell komutuyla deneyebilirsiniz. Bunu denemeden önce Powershell komutuyla Microsoft Store'u kaldırın.

Microsoft Store ile alakalı olan bu hizmetleri kesinlikle aç.

• Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti
  • Microsoft Store Yükleme Hizmeti
  • İstemci Lisans Hizmeti (ClipSVC)
  • AppX Deployment Service (AppXSVC)
Bu hizmetleri açtın ve bilgisayarını yeniden başlattın ama sorun çözülmediyse bunları dene.
Sorun gidericilere gir ve Windows mağazası uygulamaları sorun gidericisini çalıştır.

Eki Görüntüle 1518785

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve bunları tek tek yaz, bitince diğerine geç.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

CMD'yi tekrar yönetici olarak çalıştır ve bunları yaz.

Kod:
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Bir de bu uygulamayı dene, bazen Microsoft Store sorunları çözebiliyor.

PowerShell ile Microsoft Store'u sil ve yeniden yüklemeyi dene. Bu işlem, biraz riskli olabiliyor. Sistem geri yükleme noktası oluşturmanı öneriyorum.

Microsoft Store'u silmek:

Kod:
get-appxpackage *windowsstore* | remove-appxpackage

Microsoft Store'u geri yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Tüm Windows uygulamalarını + Microsoft Store yüklemek:

Kod:
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Sorun çözülmezse başka çözüm yolları deneriz.

Çözüm
Sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Aynı hocam değişen bir şey yok.

Şu an müsait değilim yaklaşık 40 dk sonra deneyip geliceğim hocam.

Microsoft Store yükleme hizmeti kapalıymış hocam açtım yeniden başlatıp geliyorum.

Microsoft Store yükleme hizmetini açınca düzeldi hocam sağ olun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı