Çözüldü Microsoft Store internete bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zınar Acar

Centipat
Daha fazla  
Xbox Game Pass'ten her zaman Forza Horizon 5 ve FM23 oynayan biriyim ama son 1 haftadır Microsoft Store internete bağlanamıyor ve hata kodu veriyor. Bağlantıyı denetle dediğimde ayarlar açılıp kendi kendine kapanıyor ayrıca Xbox'ı açmaya çalıştığımda açılış ekranında kalıyor. İnternetten tüm çözümlere baktım ve denedim ama asla yapamadım.
Hata kodu: 0x80072F30.

1701515153205.png

1701515213197.png

1701515233060.png

Çözüm
Sizin bilgisayar orijinalliğini yitirmiş galiba Microsoft servislerinde sorun var. Format en iyi çözüm olacaktır.

Arkadaşlar, yardım eden kişilere çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm. Çalıştır uygulamasını açın Windows+r kombinasyonu ile, daha sonra MSConfig yazıp açılan yerde hizmetlere basın. Aşağıda tümünü etkinleştir deyin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Çözülüyor.

1701517806979.png
Xbox Game Pass'ten her zaman Forza Horizon 5 ve FM23 oynayan biriyim ama son 1 haftadır Microsoft Store internete bağlanamıyor ve hata kodu veriyor. Bağlantıyı denetle dediğimde ayarlar açılıp kendi kendine kapanıyor ayrıca Xbox'ı açmaya çalıştığımda açılış ekranında kalıyor. İnternetten tüm çözümlere baktım ve denedim ama asla yapamadım.
Hata kodu: 0x80072F30.

Eki Görüntüle 2038438

Eki Görüntüle 2038440

Eki Görüntüle 2038441
Custom Windows falanmı kullanıyorsunuz ve ya güncel değilmi sisteminiz?

Eğer üstte bahsettiğim yöntem sonuç vermezse Başlat menüsünden Ayarlara girin Uygulamalar kategorisinden Uygulamalar ve Özellikler sekmesine girin karşınıza "Bu listeyi ara" diye küçük bir arama çubuğu çıkacak oraya Microsoft Store yazın alt tarafta Microsoft Store çıkacak üstüne tıklayıp gelişmiş seçeneklere girin. Karşınızdaki sayfada sıfırla var ona tıklayın. Eğer yine sonuç vermezse bu söylediğim işlemleri birkaç defa daha deneyin. Kendi sorunumu böyle çözmüştüm.

Windows arama çubuğuna wsreset.exe yazın ve yönetici olarak çalıştırın.

İşe yaramadı maalesef.

Eğer üstte bahsettiğim yöntem sonuç vermezse başlat menüsünden ayarlara girin uygulamalar kategorisinden uygulamalar ve özellikler sekmesine girin karşınıza "bu listeyi ara" diye küçük bir arama çubuğu çıkacak oraya Microsoft Store yazın alt tarafta Microsoft Store çıkacak üstüne tıklayıp gelişmiş seçeneklere girin. Karşınızdaki sayfada sıfırla var ona tıklayın. Eğer yine sonuç vermezse bu söylediğim işlemleri birkaç defa daha deneyin. Kendi sorunumu böyle çözmüştüm.

Maalesef hocam o da işe yaramadı.

Custom Windows falan mı kullanıyorsunuz veya güncel değil mi sisteminiz?

Sistemim güncel zaten Custom Windows ne bilmiyorum fakat sadece KMSpico yüklemiştim uzun süre önce.

İşe yaramadı maalesef.

Maalesef hocam o da işe yaramadı.

Sistemim güncel zaten Custom Windows ne bilmiyorum fakat sadece KMSpico yüklemiştim uzun süre önce.
Kod:
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml
Bu kodu çalıştırıp denermisiniz?

Kod:
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml
Bu kodu çalıştırıp denermisiniz?
1701517192282.png

Şu videodakileri deniyorum sizin verdiğiniz koda benzer bir kod var onu yapınca bir sürü uyarı çıkıyor.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun gidermeyi denedinizmi?

Eki Görüntüle 2038515

Şu videodakileri deniyorum sizin verdiğiniz koda benzer bir kod var onu yapınca bir sürü uyarı çıkıyor.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Uyarıları atarmısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı