Çözüldü Microsoft Store nasıl indirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wibonsue

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Intel grafikleri kontrol merkezi yükleyeceğim ama sadece Microsoft Store'dan yükleniyormuş. Ben de bir ara kapamıştım hizmetlerden falan.

Nasıl açacağımı hatırlamıyorum. Baktım internetten Microsoft Store açılmıyor diye ama beceremedim, bu yüzden CCleaner ile silip tekrar yükleyeyim dedim.

Sildim fakat nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows güncellemeyi denetlediniz mi?
Evet.
Windows arama yerine gelip "Windows PowerShell" yaz. Çıkan sonucun üzerine sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" de.

Şimdi karşına bir komut satırı gelecektir mavi renkte. Aşağıdaki kodun hepsini kopyala ve o komut satırına yapıştırıp entera bas. İşlemden sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Kod:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Açtım kapadım olmadı.

Arkadaşlar, başlat kısmına hizmetler yazın, orada Windows lisans yöneticisi var. Onu otomatik yapın, düzeliyor.
Windows arama yerine gelip "Windows PowerShell" yaz. Çıkan sonucun üzerine sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" de.

Şimdi karşına bir komut satırı gelecektir mavi renkte. Aşağıdaki kodun hepsini kopyala ve o komut satırına yapıştırıp entera bas. İşlemden sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Kod:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Windows güncellemeyi denetlediniz mi?
Evet.

Kod:
Açtım kapadım olmadı.

Arkadaşlar, başlat kısmına hizmetler yazın, orada Windows lisans yöneticisi var. Onu otomatik yapın, düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Get-AppXPackage : Erişim engellendi.
Erişim engellendi.
At line:1 char:1
+ Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage - ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : NotSpecified: :)) [Get-AppxPackage], UnauthorizedAccessException
+ FullyQualifiedErrorId : System.UnauthorizedAccessException,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.GetApp
xPackageCommand bu uyarıyı veriyor.
Kod:

Get-AppXPackage : Erişim engellendi.
Erişim engellendi.
At line:1 char:1
+ Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage - ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : NotSpecified: :)) [Get-AppxPackage], UnauthorizedAccessException
+ FullyQualifiedErrorId : System.UnauthorizedAccessException,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.GetApp
xPackageCommand bu uyarıyı veriyor.
Poweshell'i yönetici olarak mı çalıştırdın normal olarak mı?

Sağ olun hocam şimdi yüklenmiş yönetici olarak çalıştırdığım zaman ama şimdi de sürekli olarak dönüyor ve mağaza açılmıyor. Zaten ben bu yüzden mağazayı silmiştim ne yapabilirim sizce?
"Uygulamalar ve özellikler" kısmından Microsoft Store'a ait verileri silmeyi deneyebilirsin. Orada onar butonu da vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı