Microsoft Visual C++ 2019 Yüklenirken Minimum Runtime Hatası

Furkan_05

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, NVIDIA GeForce 940MX modeli laptop ekran kartı sürücümü güncellerken Setup'ın otomatik olarak indirdiği Microsoft Visual C++ 2019 programını yüklerken minimum runtime hatası alıyordum devam etmek istediğimde ekran görüntüsünü paylaştığım bu hata karşıma çıktı ve sonrasında Microsoft'un sitesinden indirdiğim Visual C++ kurulumunu yapmayı düşündüm fakat yine aynı hatayla karşılaştım (resimdeki sıra ile hata seyir ediyor):

Ekran Görüntüsü (308).png

Ekran Görüntüsü (309).png

Ekran Görüntüsü (311).png

Gördüğünüz üzere son cümlede Visual C++ 2017 ile ilgili bir problem olduğunu varsayıyorum buna istinaden denediğim yöntemler ise şunlardır;
1- Program ekle/kaldırdan Microsoft Visual C++2017 X64 ve X86 sürümünü kaldırmak istediğimde bir hatayla karşılaştım ardından IObit adlı program ile başarıyla iki sürümüde kaldırdım ve Microsoft'un sitesinden Visual C++ 2015-2019 versiyonlarını tamamını içeren Setup'ı kurarken tekrardan aynı hata ile karşılaştım. (Bilgisayarımda en son Visual C++ 2013 sürümü mevcut 2015 ve sonrası yok.)
2- Microsoft'un sitesinden indirdiğim Visual C++ 2015-2019 setup dosyasını yönetici olarak çalıştırdım yine aynı hatayı aldım.
3- Ekran kartı driverımın kurulumunu tekrar başlattım Visual C++'ı yüklemesi için fakat yine aynı hatayı aldım.

Anladım ki sorunun kaynağı ekran kartı driverındaki işlem değil, Microsoft Visual C++ programında bu sebeple bu programın setupına yoğunlaştım fakat bir türlü işin içinden çıkamadım. Sizlerden isteğim bana yardımcı olunmasıdır. Görüşmek üzere.

Sistem bilgisi:

Ekran Görüntüsü (313).png

Hocam, hata raporu oluşturmayı deneyin.

Hocam, hata raporu oluşturmayı deneyin.

Process Monitor ile sizlere belirttiğim hatalar karşıma çıkana kadar raporlamayı devam ettirdim ve tamamladım. OneDrive üzerinden rapora ulaşabilirsiniz.

Uninstaller kullanmasaydınız keşke. Hiç önermiyorum o tarz programları. Avast ve OneDrive'ı kaldırın, OneDrive'da önemli belgeleriniz varsa rehberde belirtildiği şekilde onları yedekleyin.

Sonra bunu kurmayı deneyin.
vc_redist.x86.exe

Yine olmazsa ikimizin de müsait olduğu bir zamanda Team Viewer ile bağlanıp bakabilirim.

Uninstaller kullanmasaydınız keşke. Hiç önermiyorum o tarz programları. Avast ve OneDrive'ı kaldırın, OneDrive'da önemli belgeleriniz varsa rehberde belirtildiği şekilde onları yedekleyin.

vc_redist.x86.exe

Yine olmazsa ikimizin de müsait olduğu bir zamanda Team Viewer ile bağlanıp bakabilirim.

Tamam teşekkürler, yakın zamanda size buradan dönüş yapacağım.

Senin kurmaya çalıştığın (dikkat edersen) Visual Studio 2015'e ait runtime eklentisi. Senden beklenen Visual Studio 2019 runtime eklentisi.

vc_redist.x86.exe

Hocam maalesef işe yaramadı ve yukarıda resimlerini paylaştığım hataların aynısını aldım.

Senin kurmaya çalıştığın (dikkat edersen) Visual Studio 2015'e ait runtime eklentisi. Senden beklenen Visual Studio 2019 runtime eklentisi.

Microsoft'un sunduğu setup dosyası 2015-2019 aralığını içeriyor ayrı paketleri yükleme durumu maalesef yok.

Team Viewer kurup ID ve şifre verin. Yarım saatlik bir boşluğum var şimdi, o sırada yapmaya çalışalım. Olmadı sonra devam ederiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı