Microsoft, Windows 11 24H2 için potansiyel RTM yapısı olan 26100'ü test ediyor

Microsoft bugün yeni Windows 11 Insider yapısı olan 26100.1'i yayınladı. Bu yapı hem Canary hem de Dev kanallarında yayınlandı. Bu yapı ile hiçbir yeni özellik gelmiyor, sadece önceki yapılarda mevcut olan bazı hataları gideriyor.

Fakat bu yapı ile birlikte bu yıl çıkacak olan Windows 11 24H2 güncellemesi önemli bir aşamaya ulaşmaya hazırlanıyor. Zira Microsoft, bu yapıyı final 24H2 yapısı olarak imzalamayı planlıyor.

Microsoft bu yapı için RTM testlerine başladı. Eğer yeni bir ana yapı yayınlanmasını gerektirecek kadar büyük bir hata ortaya çıkmazsa 26100 yapısı, Windows 11 24H2'nin RTM yapısı olacak ve OEM'lere sunulacak. Bundan sonra 24H2'nin geri kalan geliştirme süreci toplu güncellemeler ile yapılacak.

Kaynak:

Son düzenleme:
Microsoft bugün yeni Windows 11 Insider yapısı olan 26100.1'i yayınladı. Bu yapı hem Canary hem de Dev kanallarında yayınlandı. Bu yapı ile hiçbir yeni özellik gelmiyor, sadece önceki yapılarda mevcut olan bazı hataları gideriyor.

Fakat bu yapı ile birlikte bu yıl çıkacak olan Windows 11 24H2 güncellemesi önemli bir aşamaya ulaşmaya hazırlanıyor. Zira Microsoft, bu yapıyı final 24H2 yapısı olarak imzalamayı planlıyor.

Microsoft bu yapı için RTM testlerine başladı. Eğer yeni bir ana yapı yayınlanmasını gerektirecek kadar büyük bir hata ortaya çıkmazsa 26100 yapısı, Windows 11 24H2'nin RTM yapısı olacak ve OEM'lere sunulacak. Bundan sonra 24H2'nin geri kalan geliştirme süreci toplu güncellemeler ile yapılacak.

Kaynak:

Evet güncellemeyi aldım ama 26080 ile gelen yenilikleri kaldırılması aşırı sinir bozucu Özellikle görev çubuğu animasyonları Copilot için Metin ve Fotoğraf kopyalama animasyonu Uygulama ön izleme animasyonunu kaldırılması, Super Resolution özelliğinin kaldırılması sinir bozucu oldu.

Copilot animasyonları Betaya gelmiş durumda ama Canary ve Devde yok.

Evet güncellemeyi aldım ama 26080 ile gelen yenilikleri kaldırılması aşırı sinir bozucu. Özellikle görev çubuğu animasyonları, Copilot için metin ve fotoğraf kopyalama animasyonu, uygulama ön izleme animasyonunu kaldırılması, Super Resolution özelliğinin kaldırılması sinir bozucu oldu.

Copilot animasyonları Beta'ya gelmiş durumda ama Canary ve Dev'de yok.
O özellikler toplu güncellemeler ile tekrar eklenebiliyor. Mesela 22621 yapısı ilk geldiğinde daha eski Nickel yapılarındaki özelliklerin bazıları (sekmeli dosya gezgini, tabletler için optimize edilmiş görev çubuğu, modern sistem tepsisi) kaldırılmıştı. Fakat sonradan bu özelliklerin hepsi toplu güncellemeler ile 22621 yapısına eklendi.

26100 yapısında da aynısı olacaktır. Toplu güncellemeler ile tüm kaldırılan özellikler tek tek eklenecektir. En azından ben böyle olacağını düşünüyorum.

O özellikler toplu güncellemeler ile tekrar eklenebiliyor. Mesela 22621 yapısı ilk geldiğinde daha eski Nickel yapılarındaki özelliklerin bazıları (sekmeli Dosya Gezgini, tabletler için optimize edilmiş görev çubuğu, modern sistem tepsisi) kaldırılmıştı. Fakat sonradan bu özelliklerin hepsi toplu güncellemeler ile 22621 yapısına eklendi.

26100 yapısında da aynısı olacaktır. Toplu güncellemeler ile tüm kaldırılan özellikler tek tek eklenecektir. En azından ben böyle olacağını düşünüyorum.

Bende öyle olacağını düşünüyorum ve umarım öyle olur. 🥲

Geri
Yukarı