Microsoft, Windows 11 24H2 sürümünde kișiselleștirme uygulamalarına izin vermeyecek

GO NETWORK

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Arkadaşlar, Microsoft 24H2 surumu ile birlikte kișisellestirme uygulamalarini engelleyecek ilk startallback uygulamasindan basladi ve eger bu uygulama yukluyse Windows 11 24H2 surumune guncelleme yapamayacaksiniz.

Kaynak: Windows 11, Kişiselleştirme Uygulamalarını Engelliyor

1712487214675.png

Kendinizi azıcık seviyorsanız Windows 10 kullanın.

Kullanıcılarına saygı göstermeyen ve isteklerini görmezden gelip kendi istediklerini dayatan bir şirketin şaşırtmayan bir hamlesi daha.

Böyle devam etsinler. Ben de Windows 10'da kalır, korsan veya ucuz key ile kullanmaya devam ederim.

Kendinizi azıcık seviyorsanız Windows 10 kullanın.

Kullanıcılarına saygı göstermeyen ve isteklerini görmezden gelip kendi istediklerini dayatan bir şirketin şaşırtmayan bir hamlesi daha.

Böyle devam etsinler. Ben de Windows 10'da kalır, korsan veya ucuz key ile kullanmaya devam ederim.

Sorun Microsoft'un kendisi, bu politikaları uygulayan şirket ileride Windows 10'a desteğini kestikten sonra da Windows 10 kullanmaya devam mı edeceksiniz? Sonuçta bir noktada kullandığımız yazılımlar da Windows 10 desteğini kesecek. Yanlış anlamayın sırf merak ettiğim için soruyorum, ben de Windows 10 kullanıyorum.

Sorun Microsoft'un kendisi, bu politikaları uygulayan şirket ileride Windows 10'a desteğini kestikten sonra da Windows 10 kullanmaya devam mı edeceksiniz? Yanlış anlamayın sırf merak ettiğim için soruyorum, ben de Windows 10 kullanıyorum.
Böyle saçma sapan işlere devam edeceklerse evet. Mecbur kalmadığım sürece devam edeceğim. Destek kesilince hemen kullanılmaz hale gelmiyor nasıl olsa.

...ileride Windows 10'a desteğini kestikten sonra da Windows 10 kullanmaya devam mı edeceksiniz?

Evet.

Windows kullanan %70'lik kesim hâlâ Windows 10 kullanıyor ve çoğu cihaz Windows 11 desteklemiyor bile. Bu kişiler nasıl geçecek Windows 11'e?

Windows 10 kullanan kişilerin fazlalığını görünce Windows desteği kesemez. Kendi ayağına sıkmış olur. Windows 11 kadar lanetli bir işletim sistemi kullanmak yerine insanların Linux'a geçişlerinin de başlayacağını düşünüyorum. Veya en kötü ihtimal Windows 10 kullanıp güncelleme almazlar.

Arkadaşlar, Microsoft 24H2 surumu ile birlikte kișisellestirme uygulamalarini engelleyecek ilk startallback uygulamasindan basladi ve eger bu uygulama yukluyse Windows 11 24H2 surumune guncelleme yapamayacaksiniz.

Kaynak: Windows 11, Kişiselleştirme Uygulamalarını Engelliyor

Eki Görüntüle 2161654

Windows Boş işlerle uğraşıyor eğer MS'da bulunan Paralı Dosya Gezgini'ni de engellerseler yuh yani Görünümü Windows'un Dosya Gezgini'nden daha güzel ama daha yavaş en azından Hızlı erişimde Windows vurgu rengi desteği var Microsoft tanıtım videolarında Vurgu rengi desteğini göstersede eklemeyi beceremedi :D

Kesinlikle katılıyorum Windows 10'un bazı özelliklerini 11'den kaldırılması saçmaydı ama startallback programı bunları tekrar kullanmamızı sağlıyordu ama ne yazık ki Microsoft 24H2 sürümünde bu tarz programlara izin vermeyecek TranslucentTB programını da engelleyebilirler.

Geri
Yukarı