Microsoft Windows'u eleştirelim

Bu basit şey için dediğiniz bir xerox tarayıcılı bir fotokopi makinemiz vardı Windows 10 da her şey günlük gülistanlık kullanıyorduk Windows 11'de yazıcıyı sadece tarayıcı olarak algıladı çözene kadar göbeğim çatladı ki benim elimden çözmek geliyor.
Son kullanıcıları düşünemiyorum.
Adamakıllı yaparsın her şey ile sonra geçirirsin.
Şimdi asıl sürüm 2022 diyorlar geç kardeşim o işi.
Windows 10'a Windows 11 temasını ekleseler Windows 11 çıktı deselerdi daha temiz olurdu.
"Geç kardeşim o işi" komiğime gitti. Şu anda Windows 11 değil uzmanlar Microsoft tarafından bile tamamen önerilmiyor. Windows 10da bulunan bazı eksik özellikler zamanla eklenecek ve bunların bulunmamasının sebebi Fast Theme Accelerator özelliğinin gelmesi. 22H1de geleceği söylendi ve bu zamana kadar Windows 10 kullanmaya devam edebilirsin. Hatta Windows 11'i halen sevmiyorsan, 2025'e kadar Windows 10 ile iyi günler dostum XD.

İlk olarak Windows 11 güzel ama eksiklikler var tabii ki ve bazen pek akıcı olmuyor. Bir de şu NT'yi değiştirseler mükemmel olur. Neyse ki Windows'un yanında macOS var normal işlerimi orada hallediyorum HDD'de olmasına rağmen akıyor.

Bende becerebilsem Hackintosh'u direkt Windows'u bırakacağım zaten :D

"Geç kardeşim o işi" komiğime gitti. Şu anda Windows 11 değil uzmanlar Microsoft tarafından bile tamamen önerilmiyor. Windows 10'da bulunan bazı eksik özellikler zamanla eklenecek ve bunların bulunmamasının sebebi Fast Theme Accelerator özelliğinin gelmesi. 22H1'de geleceği söylendi ve bu zamana kadar Windows 10 kullanmaya devam edebilirsin. Hatta Windows 11'i halen sevmiyorsan, 2025'e kadar Windows 10 ile iyi günler dostum XD.

2025 biraz abartı olmuş ama anlamadığınız konu şu madem önerilmiyor tavsiye edilmiyor ya da eksikleri var o zaman son kullanıcının ulaşabilir olduğu bir yere koymayacaksın ya da uyarıcaksın.
Bir de Windows 10 da bulunan eksikler bizim çalışmamıza engel olacak bir eksik yok ama Windows 11 de var.
"macOS gibi". Var olmak için var, işlev olarak yok. Özellikle şu dosya gezgini kadar boş bir şeyi yok Windows'un. Kaç yıldır kullanıyorum, hiç mi değişmez arkadaş?

Task bardaki Search aracı finder gibi işte ne istersen onu buluyor.

Dosya Ekleri

• finder.jpg
    finder.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
@Zettabyte işlevi Finder gibi değil ama. Ayrıca tasarımsal açıdan da güzel durmuyor, Windows 11'le arama bölümünü düzeltmeye çalıştılar zaten. Kendileri de farkında sorunun. Tabii tasarım biraz daha kişisel bir tercih olsa da genel olarak macOS daha iyi durumda şu anda. Windows'un çok platformlu bir OS olması da kendisini geriye itiyor. NT çekirdek olayı gibi.

21H2 gelsin artık şu güncelleme kısmına. Başka bir şey istemiyorum. Eylül dediler Ekim dediler hala gelmedi. Ağaç olduk.

2025 biraz abartı olmuş ama anlamadığınız konu şu madem önerilmiyor tavsiye edilmiyor ya da eksikleri var o zaman son kullanıcının ulaşabilir olduğu bir yere koymayacaksın ya da uyarıcaksın.
Bir de Windows 10 da bulunan eksikler bizim çalışmamıza engel olacak bir eksik yok ama Windows 11 de var.

Task bardaki Search aracı finder gibi işte ne istersen onu buluyor.
Evet, MS de zaten önermiyor diye eklemiştim. Eksik özellikler 22H1'de eklenecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı