Microsoft'un "Windows 10 son işletim sistemi olacak" sözü hala doğru!

İmageres.dll gibi dosyalardan tüm iconlar mevcut mesela. Dediğim gibi bir CMD kodu ile Vista boot animasyonu açılıyor falan. Belirtiler oldukça fazla var.

Windows 7? .
O zaman ayrıca çok fazla zero-day açığı vardır.
Zaten şuan yeni bir NT Kerneli yazılmaya kalkışılsa Windows olmaz.

Zaten şu an yeni bir NT Kerneli yazılmaya kalkışılsa Windows olmaz.

Olur, yapılmalıda zaten. Teknoloji gelişiyor ve NT 6.0 yeterli değil. Dediğim gibi çok eskidi ve yaşlandı. Mavi ekran sorunlarının çoğu da bu olaydan kaynaklanıyor zaten. Umarım dediğim gibi gizlice bu iş üzerinde çalışılıyordur. Windows 12 ile görürüz yeni bir NT versiyonu inşallah. Güzelim Windows 11'i NT 6.0'a emanet ettiler ya diyecek söz yok.

Mesela Windows 11'de bir cmd kodu ile Windows Vista önyükleme ekranını açabiliyorsunuz en basit örnek.
Kod nedir, merak ettim.
Bence alt yapıyı değiştirmek için yeni bir Windows sürümü çıkarmaya gerek yok. Windows 11'i yeni bir NT çekirdeğiyle taçlandırabilirler.

2022'de 21H2'den çıkıldığında değişir diye düşünüyorum. Her ne kadar şu anda 10'un altyapısını kullansa da ben "Windows 10 son işletim sistemi olacak." sözüne inanmıyorum. İllaki değişecektir.

Kod nedir, merak ettim.

CMD ekranına yazılan (örneğin winver) bunlara kod denir.
Bence alt yapıyı değiştirmek için yeni bir Windows sürümü çıkarmaya gerek yok. Windows 11'i yeni bir NT çekirdeğiyle taçlandırabilirler.

Zaten "gelecekte ne olur bilemeyiz" yazmıştım. Daha önce hiçbir Windows çıkıp NT versiyonunun sonradan değiştiği olmadı. Olacağını sanmam.

Ona bakılırsa Vista'dan beri temel olarak Windows aynı şeyi koruyor zaten. O zaman Vista son OS oldu mu diyeceğiz?

Dedikleriniz doğru fakat bu Windows 10'un son OS olduğunu göstermiyor.

CMD ekranına yazılan (örneğin winver) bunlara kod denir.
Hocam yüksek ihtimal arkadaş boot animasyonunu getirecek kodu sormuş.
Windows Vista her zaman yaşıyordu zaten. Windows 10'un içinde hala Vista'nın ruhu var. Yani yaşıyor bir şekilde Windows 10'un içinde. dwm uygulamasını kapatırsanız ortaya Vista Basic teması çıkıyor mesela. Bu da yazınıza bir kanıt niteliğinde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…