Microsoft’un Yeni İşletim Sisteminin Adı Windows 9 Olmayacak

Microsoft’un uzunca bir süredir gündemi meşgul eden yeni işletim sistemiyle ilgili son haber, isminin ne olacağıyla ilgili. Daha doğrusu ne olmayacağıyla ilgili.

Malumunuz 5 yaşındaki çocuğa da sorsak son çıkacak işletim sisteminin adına Windows 9 derdi. Ama aşağıda gösterdiğimiz fotoğraf, Windows üzerinde çalışan ekibin başındaki Terry Myerson’a ait. “Windows” yazılı işletim sistemi görüntüsünün hemen sonunda durarak, ”Siz 9 diyorsunuz ama hele bi’ soluklanın yeğenim” der gibi sus işareti yapmış. Bu da demek oluyor ki yeni işletim sisteminin adı “Windows 9” olmayacak.

Fakat şunu da belirtmeliyiz ki, Microsoft yine de Windows isminden vazgeçmemiş. Bakarsınız yeni işletim sisteminin isminin sonuna rakam değil de belki bir kelime gelir. (CEO’sundan başlayarak bir değişime giden Microsoft, burada da değişiklik yapabilir. Hiç belli olmaz)
yeni_windows.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı