Midas hisse alırken fazla para çekiyor

Egemen 07

Decapat
Yer
Konya/Meram
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T5 V23.3.2

CPU: i5-12450H 8C/12T
GPU: RTX4060 8GB 128BIT
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
SSD: 1TB M.2 SSD
Meslek
Grafiker
Midas'a yeni başladım ve sorularım var, öneriye de ihtiyacım var.

1: 40₺ olan bir hisseyi alırken neden 50₺ gibi bir fiyattan çekiyor? Marj vs. okudum fakat eğer koyduğum para 40₺ ise neden 40₺'lik hisse alamıyorum fazladan istiyor?

Param kadar işlem istiyorum. Tutup 1000₺'lik alım satım yapacakken daha fazla mı para isteyecek?

2: Akşam üstü hisse almak için emir verdim saatler geçti, ertesi günü bekleyeceğim fakat neden satın alımı yapmadı? Bu hep böyle yapacak mı?

Bu tarz bilmem gereken konulara hakim birisi var ise aydınlatırsa çok sevinirim.

40'sa 44 tamam da 50 abartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Midas'a yeni başladım ve sorularım var, öneriye de ihtiyacım var.

1: 40₺ olan bir hisseyi alırken neden 50₺ gibi bir fiyattan çekiyor? Marj vs. okudum fakat eğer koyduğum para 40₺ ise neden 40₺'lik hisse alamıyorum fazladan istiyor?

Param kadar işlem istiyorum. Tutup 1000₺'lik alım satım yapacakken daha fazla mı para isteyecek?

2: Akşam üstü hisse almak için emir verdim saatler geçti, ertesi günü bekleyeceğim fakat neden satın alımı yapmadı? Bu hep böyle yapacak mı?

Bu tarz bilmem gereken konulara hakim birisi var ise aydınlatırsa çok sevinirim.
1) Hisse fiyatı + komisyon veriyorsunuz. 40TL + 0,016TL (İşlem hacminize göre değişiyor). Mesela hisse açılışta %5 ile açtıysa artık hissenin fiyatı 42TL olduğundan siz hisseyi artık 40TL ile alamıyorsunuz.

İki çeşit emir tipi var. Yukarda anlattığım piyasa emriydi. Eğer limit emri girerseniz, 40TL olan hisseyi 39TL olunca al diyebiliyorsunuz.

2) Midas her gün borsa kapanınca emirleri sıfırlıyor. Borsa kapandıktan sonra emir verirseniz açıldıktan sonra da uygulanır. Mesela hisseniz 40TL olarak günü kapattıysa ve akşam 41TL limit emri verdiyseniz ertesi gün için geçerli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı