Migros, her bir poşetsiz alışveriş sonrasında ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunacak

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Migros, 2 gün önce bir uygulama başlattı. Bu uygulama doğrultusunda poşet kullanımını azaltmak istiyor.

Migros, poşet almayan müşterilerine teşekkürünü belirtmek için bir uygulama başlattı. Bu uygulama doğrultusunda ağaçlandırma çalışmaları yapacak. Poşet kullanımı azaldıkça Ege ve Akdeniz'deki ağaçlandırma çalışmalarına destek sağlayacak.

Bu uygulamasını doğru buldum ancak direkt poşetler de kaldırılabilir. Ondan ziyade 2-3 TL'ye çanta gibi bir şey satılabilir. Millet alışveriş çantasıyla alışverişini yapar, sonuçta 2-3 TL'nin öldüreceğini düşünmüyorum. Bence poşetler tamamen kaldırılabilir. O poşetler bildiğim kadarıyla da doğaya aşırı derecede zarar veriyor. Sıkıntı yani.

İyi bir çalışma olacağını düşünüyorum. Bir ara fazla orman yangını olduğu için yerinde bir çalışma olacak inşallah böyle çalışmalar devam eder, oksijenimiz tükenmez böyle devam edelim. Herkes keşke böyle doğaya duyarlı olup ağaç dikse. Ve poşetler kaldırılmalı yanında bir çanta taşımak zor değil. Poşetler doğaya zarar veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Migros, 2 gün önce bir uygulama başlattı. Bu uygulama doğrultusunda poşet kullanımını azaltmak istiyor.

Migros, poşet almayan müşterilerine teşekkürünü belirtmek için bir uygulama başlattı. Bu uygulama doğrultusunda ağaçlandırma çalışmaları yapacak. Poşet kullanımı azaldıkça ege ve Akdeniz'deki ağaçlandırma çalışmalarına destek sağlayacak.

Bu uygulamasını doğru buldum ancak direkt poşetler de kaldırılabilir. Ondan ziyade 2-3 TL'ye çanta gibi bir şey satılabilir. Millet alışveriş çantasıyla alışverişini yapar, sonuçta 2-3 TL'nin öldüreceğini düşünmüyorum. Bence poşetler tamamen kaldırılabilir. O poşetler bildiğim kadarıyla da doğaya aşırı derecede zarar veriyor. Sıkıntı yani.

Tüm okul sakız almaya gidiyoruz.

@Parti Şapkası, evet. Poşetleri gerçekten sağlam.

Gerçekten öyle. Bir de israf da etmemiş oluyoruz. Mesela poşetler paralı olduğundan beri bez torbalar yapıldı tekrar kullanımlık olsun diye. Ama onlar cebe sığmayabilir. Bu poşetler ise tek kullanımlık gibi olsa da ben yüzlerce defa kullandım.

Güzel bir uygulama. Poşetlerin tümüyle kaldırılması fikrine katılıyorum. Ya da en azından naylon veya plastik değil de kese kağıdı benzeri geri dönüştürülebilir poşet sistemine geçilmeli diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı