Mikado MD-810 5+1 sadece ortadaki hoparlörden ses geliyor

Teriblephoenix

Hectopat
Daha fazla  
Bu gün bir arkadaşım elinde fazlalık olduğu için Mikado MD-8010 5+1 ses sistemini bana verdi. Fakat bunu bilgisayara bağladığımda sadece ortadaki hoparlörden ses alabiliyorum. Diğer 4 tanesi çalışmıyor hiç ses gelmiyor. Çözüm için bir çok şey denedim driver kurdum fakat işe yaramadı. Kullandığım bilgisayar Acer Aspire 5745G modeli desteklememe gibi bir sorun yapacağını sanmıyorum düşünmüyorum fakat kayıttan yürütme aygıtlarında yapılandır butonuna bastığımda tek seçenek olarak stereo seçeneği çıkıyor. Çok fazla anlamıyorum ama bu sadece 2+1 destekliyor galiba. Eğer bilgisayarım bunu desteklemiyorsa da 7+1 usb ses kartları var bu benim işimi görür mü?

Ayrıca daha önce 2+1 sistem kullanıyordum monitörümde jak çıkışı mevcut o yüzden buraya takmıştım daha önceki sistemimi bilgisayar için de playstation için rahat oluyordu aynı olayı yapma gibi bir imkanım var mı?

Sistemsel özellikler;
Acer Aspire 5745G
Windows 10 Pro Lisanslı sürüm
Asus VX229 Monitör HDMI bağlı
Mikado 810 5+1 Ses sistemi (Arkadaşımın kullandığı şekilde kabloları takıldı.)

Arkadaşlar sorunu buldum. Jak çıkışım sadece stereo destek veriyor. Peki ses kartı garanti çözüm mü? Ayrıca ne model önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı